Kezdőoldal » Utazás » Európa » Oroszországba való utazás...

Oroszországba való utazás előtt mennyivel lehet elkezdeni a vízum ügyintézését? Kell-e két orosz város közötti foglalás a vízumhoz?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!


Sajnos interneten nem találtam arról információt, hogy ha mi szeptemberben akarunk utazni Oroszországba, akkor a vízumigénylést benyújthatjuk most (kb. Márciusban)? Valahol azt olvastam, hogy csak 45 munkanappal utazás előtt lehet benyújtani, de erről sem a VHS, sem a nagykövetség honlapján nem találtam információt. Mivel fontos az ár számunkra, ezért mindent szeretnénk időben (tehát mostanában) lefoglalni, begyűjteni a vízumhoz szükséges vouchert, és a foglalások után mielőbb szeretnénk letudni a vízumról is. Vagy érdemes azt csinálni, hogy mindent lefoglalni most, és a vízumot majd nyáron igényelni? Másik kérdésem (erről sem találtam információt), hogy ha két városba lesz hotel foglalásunk (Moszkva - Sz.Pétervár), akkor a két város közti jegyet be kell mutatni az igényléskor? Azért fontos, mert vonattal szeretnénk menni, de azt 45 nappal lehet csak indulás előtt foglalni, a repülő a két város között viszont most még olcsó lenne. Ha a vízumhoz kell foglalás, akkor inkább lefoglaljuk a repülőt, és lemondunk a vonatról.


A válaszokat előre is köszönöm!



#Moszkva #vízum #Oroszország #vízumügyintézés
2016. febr. 19. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

3 honappal legkorabban lehet elvileg. Nem kellenek a koztes jegyek, meg eleve semmi jegy,

ami kell az az utleveled, annak fenymasolata, a kitoltott vizumkero lap fenykeppel, az utasbiztositas igazolasa (eredeti peldany, alairassal pecsettel), illetve a meghivolevel (turistavizumhoz voucher/igazolas).


A vizumkerolapba ugyan be kell irni hogy Moszkvat es Petervart latogatod meg, de ez a kutyat se erdekli, ez csak akkor erdekes ha "zart" varosba akarnal menni, amugy oda mesz ahova akarsz ha egyszer mar az orszagban vagy.

2016. febr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! A foglalásokat megejthetjük most, ugye? Tehát a vouchernek nincs "lejárati határideje", ugye?
2016. febr. 19. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, de arra figyelj hogy megvan hogy pontosan milyen voucher kell, oroszorszagi utazasi irodanak kell kiallitania.

Beutod neten hogy russian visa support, kidob egy csomot, kb 30€, ok elkuldik, azon rajta lesz hogy pontosan mettol meddig ervenyes.

Vagy lehet utazasi irodatol is kerni (Hello Oroszorszag, vagy 1000ut peldaul), ott is hasonlo ara van.

Ettol teljesen fuggetlenul ott es azt foglalsz szallasnak amit akarsz :)


Meg annyi, hogy ha tobb mint 7 napot lesztek kint, akkor regisztralni kell a lakcimnyilvantartasba, de ezt a szalloda megcsinalja ha szallodaban lesztek, csak akkor kell veszodni vele ha maganembernel.

2016. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A Visa Supportot (vouchert) a hotelen keresztül szeretném igényelni, ahol több hotel neve is megadható. A 30€ szerintem kicsit sok érte, a hotel amit néztünk azt hiszem 800 rubel / fő -ért ad, és meg lehet adni több címet is (az iVisa-n keresztül megy, mint szinte minden hotelnél). Felhívtam közben a VHS-t, ott azt az információt adták, hogy hotel oldalán érdemes kérni. Ha az iVisan kérem közvetlenül, akkor is "csak" 20USD ez a díj. Utazási iroda "közreműködését" szeretném kihagyni a történetből, egyedül szoktam szervezni az utakat. 3 napot töltenénk Moszkvában, 3 napot Szentpéterváron, és onnan Helsinki felé hagynánk el az országot hajóval. A hajó foglalásához vízumszám kell, a VHS szerint meg szükségem van a foglalásra a vízumhoz. Végül is írtam a St. Peter Line-nak, ahol azt javasolták, hogy a vízumszámhoz 00000-kat írjak be, és indulás előtt módosítsam... Érdekes :) Szerencsére Finnországtól már nincsenek ilyen vízumproblémák. :)
2016. febr. 19. 11:33
 5/8 anonim ***** válasza:

az iroda kozremukodeset en is csak ugy ertettem hogy a voucher miatt.


Egyebkent lehet hogy van olcsobb, foleg most hogy a rubelnek lenyomtak az arfolyamat, regen a 30€ az kb 1200 rubel volt, most meg majdnem 2500, szoval eselyes hogy talalsz olcsobbat.

2016. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tobbszor kertem mar orosz vizumot es sose erdekelte oket hogy mivel megyek az orszagba, mivel jovok ki.


Igazabol ha nem toltotok 7 napnal tobbet egy helyen, akkor nem kell a regisztracio sem, viszont a menetjegyeket tegyetek el majd, kifele a hataror kerheti (igazolando hogy nem tartozkodtal sehol tobb mint 7 napot es igy nem kellett regisztralnod). Eddig meg tolem csak egyszer kertek a regisztracios papirt, pedig voltam mar kb hetszer (es akkor is belfoldi repulojaraton volt az ellenorzes Jekatyerinburg-Moszkva).

2016. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"A hajó foglalásához vízumszám kell, a VHS szerint meg szükségem van a foglalásra a vízumhoz. "


:)) latom kezdesz ismerkedni az orosz burokraciaval :)

2016. febr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es a tanacsokat mindenkinek!
2016. febr. 20. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!