Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyarországról Hollandiába...

Magyarországról Hollandiába utazok. Mit vihetek át a határon?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az ételeknek, italoknak vagy épp a cigarettának a mennyiségére.

Sok dologra rákerestem, de nem találtam mindre konkrét választ.

3 hónapra megyek ki egy kicsit szárnyat bontani, és hát apuci/anyuci nem akarja elengedni üres kézzel/gyomorral kicsi lányát :D Meg hát most volt disznóvágás is :D

Valamennyi hústerméket vihetek ki magammal? (mondjuk 1kg füstölt kolbász?-az végül is nem romlandó :D)

Cigaretta mennyisége mennyi lehet max?

+nagyon sok kérdést látok fent a fűvel kapcsolatban, de a válaszok nem egyértelműek... Tehát akkor most, 2016-ban, 20 éves magyar turistaként kiszolgálnak a coffeeshoppokban, vagy nem?

Előre is köszi a válaszokat! :)



2016. febr. 24. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Az EU arról híresült el, hogy ott az aruk, szolgáltatások, tőke és személyek szabad mozgása valósul meg...

Úgy Magyarország mint Hollandia EU tagállamok, tehát a következő dolgokat viheted szabadon:


800 cigaretta

400 szivarka

200 szivar

1 kg dohány

10 liter tömény szeszes ital

20 liter szeszezett bor

90 liter bor

110 liter sör


Az élelem, pl. húsárú nincs korlátozva, viszont egyes tagállamok korlátozhatják a saját portájukon. Ki lehet pl. keresni az interneten, hogy Hollandia korlátoz-e valamit, de egy pár kiló biztosan belefér...

Magyar turistaként coffeeshoppban biztosan kapsz kávét, de füvet külföldinek nem adnak.

2016. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. febr. 25. 14:43
 3/5 anonim válasza:
Vehetsz füvet magyarként is kint. Tapasztalatból írom, voltam már párszor kint, és eddig mindegyik coffeeshopban kiszolgáltak. Állítólag Eindhovenben nem szolgálják ki a turistákat, de nem tudom mennyire igaz ez. Van ahol a bejáratnál, vagy a pultnál elkérik a személyidet, de csak az életkorodat nézik meg. Ha van kérdésed még, szívesen válaszolok. :D
2016. febr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi! :D

Még annyi, hogy nem tudod milyen szórakozóhelyek vannak Amszterdamban? Hogy melyikbe érdemes benézni/bulizgatni? :D

2016. márc. 2. 18:17
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Ott még nem voltam bulizni, úgyhogy erre sajnos nem tudok válaszolni. :D
2016. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!