Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha romániába megyek kocsival,...

Ha romániába megyek kocsival, mit kell tudnom?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy civil ruhás rendőrök kamura büntetik a külföldi rendszámosakat, meg ilyenek, ezekben mi igaz?

2016. márc. 11. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Igazoltatashoz vagy bunteteshez a rendornek kotelezo egyenruhaban legyen(sapkat beleertve), tovabba meg kell mondja a nevet es a rangjat. Civil ruhas kulfoldieket bunteto rendorokrol en meg nem hallottam.
2016. márc. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Útdíjat kell fizetni rögtön a határátlépés után, és az erről szóló papír végig legyen nálad.

Emellett több erdélyi ismerősöm mondta, hogy megbüntették, mert csak egy elakadásjelző háromszöge volt. Mert a rendőr szerint az autó elé és mögé is ki kell tenni.

Ezenkívül legyen szavatos tűzoltókészüléked is.

Ez néhány évvel ezelőtt volt, de nem gondolom, hogy sokat lazultak volna a szabályok vagy a figyelem.


Mondjuk engem nem vegzáltak, igaz, leginkább kisebb utakat használtam.

2016. márc. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

vásárolni járunk át Nagyváradra.

az útdíjat a határátlépés után egyből vedd meg a kis bódéban, kb 1700 ft-ra jön ki, ft-ban és lejben is lehet fizetni.

a tűzoltókészüléket én csak itt olvastam, gyakorlatban ezt senki nem erősítette meg.

minket egyszer sem állítottak meg, csak a határon kérik a személyit, de hát ezért vannak.

kifelé menet a román oldal ellenőriz, hiszen az ő országukba lépsz be. hazafelé meg a magyarok ellenőriznek, de fél perc az egész, megnézik a személyin a fotót, rádnéznek, hogy tényleg te vagy-e, illedelmesen köszönnek, és mehetsz tovább.

nem kell velük bunkózni, csak a munkájukat végzik.

2016. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A rendőrök "szinte bármiért" elvehetik több hónapra a jogsidat, és csak akkor kapod vissza, ha "beismered a bűnödet".

Szerintem olvasd el a konzuli ajánlást:

[link]

2016. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ezt akár itthon is elmondhatnánk, de mégsem ez a valóság.

ha nem vagy egy bunkó tapló, ők sem lesznek azok.

itt is találnának okot, ha nagyon akarnának...

nem kéne így bepánikoltatni a kérdezőt, mert nem ez jellemző, hogy egy terroristaként fogják kezelni.


nyugi kérdező, semmi ilyen nincs, ez csak a magyar mentalitás...

nem véletlenül szokták mondani, hogy külföldön is hamarabb tesz alád egy magyar, mint egy ottani...

2016. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Engem megbüntettek, mert kicsit gyorsan mentem. :) A Király-hágó előtti utolsó faluban, lakott területen 76-tal, ehhez képest - átszámítva - a kb. 8400 Ft (120 lej) nem is volt olyan sok. Ennek már kicsit több mint 5 éve. Ezt leszámítva sehol nem állítottak meg. Matricát persze venni kell, ebből van heti és havi is (3 ill. 7 euró). Ha egy hétnél tovább maradsz, már érdemes a havit venni, nem kell kétszer sorba állni, ill. keresni, hogy hol lehet venni.

[link]

2016. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

"Engem megbüntettek, mert kicsit gyorsan mentem. :)"


De ez nem Románia sajátossága, itthon is megbüntetnek, ha gyorsan mész!

És a többszörösét kell befizetni...


A szabályokat mindenhol be kell tartani, ha meg nem, akkor ne az országot szidjuk.

Hollandiában is megbüntetnek, akkor Hollandia egy szemét hely? Nem így működik...

2016. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és biztosítást érdemes valamit külön kötni a kocsira?
2016. márc. 13. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell kulon biztositas.
2016. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!