Kezdőoldal » Utazás » Európa » London északi része milyen?...

London északi része milyen? érdemes odaköltözni?

Figyelt kérdés

pl. Holloway, Harringay, Tottenham

..és milyen Ilford(ez keleten van)?



2016. márc. 27. 00:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem úgy unblokk Londonba nem érdemes költözni. 3 évet húztam le különböző részein, de egyre lejjebb csúszik. Lassan olcsóbb a Holdon lakni, iszonyat drága a tömegközlekedés is ahhoz képest hogy folyamat sztrájkok vannak és peak time-ban csak az 20 perc hogy feljuss egy metróra. Ehhez még jön hogy az eget nem látod hónapokig, viszont az eső minden fajtáját igen. Nem véletlen költözik ki az őslakos londoni a városból.

[link]

2016. márc. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Szèpen kivàlasztottad azokat, ahol sok a magyar, viszont nem épp szèp környèkek. Holloway mèg vàllalhatò. Ilfordba ne, tele van indiaival. Èszakon Golders Green, Stamford Hill, Muswell Hill, Barnet, Finchley ami igazàn jò. Dèl London jobb. Ott kerüld Brixtont, Peckham-et pl.


Digo véleményére meg ne feltètlen adj, valami beteges osztràk màniàs, csak mert neki nem.jött be Anglia. Ha hosszútàvon gondolkodsz, èrdemes vidèkre költözni szerintem is.

2016. márc. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Digóra tényleg ne hallgass, valami nagy trauma érhette Londonban. Az általad említett helyek nem a legelőkelőbbek, az tény, de azért nem is olyan helyek, ahova nem ajánlott költözni. Kezdetnek oké, aztán ahogy megy feljebb az ember, úgy tudsz majd jobb helyekre menni.
2016. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Az meg, hogy egyre lejjebb csúszik a város, nevetséges. Folyamatos a fejlődés, a modernizálás, építkezések mindenhol. Nehezen tudom elképzelni, hogy Londonban járva bárkinek is a lecsúszás jutna eszébe.
2016. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget!:D esetleg még fentebb északon Edgware az milyen?
2016. márc. 27. 12:50
 6/19 anonim ***** válasza:
6%
Én Digonak adok igazat, London tényleg megy lejtőn. Fél éve költöztem el onnan.
2016. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Edgware gazdag arabok gyűjtøhelye, de mèg okès. Nappal London bàrmelyik rèsze vàllalható, ha èjszaka dolgozol, akkor èrdemes megtudni a környèk bajàt.


Azt nem tudom miből gondoljàk egyesek hogy London csúszik lejjebb, folyamatos fejlődèsek, stb. Ha valakinek nem jön be, többsègèben alulfizetett àllàsokban dolgoznak.

2016. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is Digóval értek egyet, 4.5 évet éltem Londonban, 5 hónapja költöztem el.

A város lehet hogy infrastruktúrálisan fejlődik, nő a lakosság, viszont ez "mennyiségi" és nem minőségi növekedés. Egyre több angol költözik ki és egyre több az arab, indiai, paki, stb akik hozzák magukkal a "kultúrájukat".

Az élet egyre drágább, miközben egyre jobban elterjedőben van a munkahelyeken a "zero hour contract", azaz annyit dolgozol amennyit épp a cég akar, nincs minimum munkaóra, így ha épp heti 2 napot tudsz dolgozni akkor nem tudod kifizetni a szállást sem. Ez más EU országokban teljesen törvénytelen lenne.

Korábban sokkal élhetőbb hely volt, az élhetőséget pedig nem az épülő felhőkarcolók számában mérik.

2016. márc. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Már bocs, de azért csúszik le a város, mert vannak zero hour contract munkák? Akkor ilyen alapon Németország is le van csúszva gondolom a minijobok miatt, ami hasonlóan pofon a szarnak ha valakinek semmilyen képzettsége sincsen. Senkit nem kényszerítenek, hogy ilyen szerződéssel vállaljon munkát.


A város rohamosan fejlődik, ezt a vak is látja. És de, a felhőkarcolók (de alapból az új épületek) azért jelentenek valamit, mert ott épülnek, ahol igény van rájuk, ahol van gazdaság, és ha sok épül, akkor az azért nem azt jelzi, hogy lecsúszás van, hanem ellenkezőleg. Ősszel voltam Bécsben amúgy, ahol ugyanezt látni, ott is rohamosan nő a lakosság és fejlődik a város, épülnek a felhőkarcolók. Bécs is csúszik le? Egyértelmű, hogy az ilyen fejlődés és népességnövekedés együtt jár gettósodással is bizonyos helyeken, de emiatt kijelenteni, hogy az egész város lecsúszik? Ugyan már.


Az élhetőség meg teljesen más tészta. Először is ez egy erősen szubjektív dolog, hiszen egyéni preferencia is, hogy ki hol szeret élni. Viszont az azért kijelenthető, hogy többen tartják élhetőnek a laza beépítésű, nyugodt, zöld területeket, mint a sűrű belvárosi részeket. Ennek megfelelően a módosabb, idősebb polgárok idővel kiköltöznek az elővárosokba, akár mert nyugalomra vágynak, akár mert a városon kívűl tudnak saját házat venni, míg a városban csak bérelni tudnának. Persze, nagyon romantikus gondolat, hogy a pakik meg indiaiak miatt a fehér ember menekül, és nyilván tényleg vannak akik a gettósodás miatt költöznek el, de alapvetően nem ez az indoka annak, hogy többen az elővárosokba vándorolnak. Például ugyanez a folyamat Budapesten is megfigyelhető, ahol amúgy nem sok paki él tudtommal.

2016. márc. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Az élhetőség meg teljesen más tészta. Először is ez egy erősen szubjektív dolog, hiszen egyéni preferencia is, hogy ki hol szeret élni."


Ennek van egy elég konkrétan mérhető oldala is, amivel szervezetek foglalkoznak is.

Figyelembe vesznek sokmindent, helyi adók, bérek, megélhetés költségei, bűnözés, zöld területek aránya, oktatás, stb.

Az egyik legnagyobb ilyen szervezet listáján London a 40-ik, ami nagyon messze van az élmezőnytől, Bécs évek óta első.

[link]


Ekkora különbség azért felvet néhány kérdést és számokkal nehéz vitatkozni.


A másik pedig hogy kiköltöznek az öregek a külvárosba... Kár hogy London lakossága nem így cserélődik, ma már a lakosság több mint 50%-ban bevándoró, ez az arány az elmúlt 15 évben rohamosan nőt. Magyarul teljesen máshonnan jönnek az "új Londoniak", nem az UK-ből.


Itt az "Ethnicity" alatt találod a számot amiről beszélünk:

[link]


2001-ben a fehér lakosság: 71.15%

2010-ben a fehér lakosság: 59.79%


Nos, öregek költöznek ki, ugye...? ;)

2016. márc. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!