Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Svájcban az élet?

Milyen Svájcban az élet?

Figyelt kérdés
De ne csak annyit írjatok hogy jó :) Hanem hogy milyen az időjárás, milyen ünnepek vannak ott, milyenek az emberek stb.

2016. márc. 29. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Tùlszabàlyzott, baromi dràga, emberek tàvolsàgtartòk.(nèmethez, osztràkhoz kèpest is). A fizetèsek jòk, de amilyen àrak vannak, nekem nem èrte volna meg.
2016. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm aki élt ott, ő azt mondta hogy annyira rendezett minden hogy már rosszul volt. Szinte ha elmész az erdőbe sétálni ott a kövek is szabályosan vannak összerakva-költői túlzás-, de ezzel írta le.
2016. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nekem Svájc Magyarország után a második otthonom, évek óta járok oda ki. Nemsokára úgy tervezem, hogy hosszabb időre is kimegyek, és talán vissza sem jövök (Vagy átcuccolok Németországba, mert német nyelvterületen szeretnék élni).


Remek ország, nagyon sokféle ember van ott, a fizetés pedig meseszerű. Szoktak azzal érvelni, hogy ennek a hátránya az, hogy magasak az ára, ez azonban nem igaz. A svájci fizetés több ezer frank, ahhoz képest egy pár frankos csokoládé, vagy egy 150 frankos cipő aprópénz, nincs benne semmi drága. Bár természetesen ott is vannak olcsóbb, illetve drágább termékek, viszont a magyar termékekhez képest még nagyszerű, hogy ott az olcsó is jó, nem úgy, mint hazánkban.


Egyébként a svájciak nagyon precíz emberek, tehát a jó munkát megkövetelik. Ott nem lehet összecsapni semmit sem.

2016. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Annini válasza:
81%
Az első kommentelő szerint Svájc baromi drága? Hm érdekes 170-200 ezer forint az albérlet egy 3 fős család havi költsége 150-200 ezer forint,de a minimálbér 1 millió forint nos nézzük Mo-t. Albérlet havi 80-150 ezer havi költség simán van 100 ezer(itt szintén 3 fős családot említek) minimálbér 120 ezer forint!! Szóval akkor miről is beszélünk??? Az emberek távolságtartóak ez igaz,de magyar itt kint szigorúan kerülendő!!!! Rosszindulatúak nulla segítőkészség és ahol tudnak az embernek keresztbe tesznek azaz csak próbálnak ;)
2016. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
98%

Nos a svájci minimálbér nem 1m ft. Én kint élek (szezonszerűen),700ezer ft körül keresek. Ez az amit kézhez kapok,de a bruttó béremből lejön a szállás,étkezés ami elég jó,üdítőt bármit korlátlanul fogyaszthatok,amibsokngelyen nem így van,így ezeket a dolgokat sem kell megvennem a boltban.


Viszont szerintem nem olcsó ország,nyilván a magyar szemmel való szemlélést nem tudom levetkőzni de egy példa ami legelőször vágott szíven az élelmiszerboltban: imádom a brokkoli krémlevest, míg otthon 400ft itt átszámolva 1500-1800,egy signal fogkrém itt átszámolva 1200 ami otthon szontén 300körül lehet.


Én az embereket többnyire kedvesnek gondolom,segítőkészek is.


Gyönyörű helyek vannak itt,csak ámulok sokszor.


Az ételeik meg sem közelítik számomra a magyart,de ezt minden országban elmondtam ahol eddig jártam.


Azzal egyetértek,hogy nagyon rendezett,az utak 100m hóban is tökéletesen takarítottak,nem hepehupa az egész,nem láttam még szemetelést sem,az "olcsó" termékek is jó minőségűek.

Az egészségügy is drága a fogorvos csillagászati,alap biztosítást fizetek ami ftban több,mint 50e ft.


Én összességében azt mondom,hogy ez egy klassz hely.

2018. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!