Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek melyik francia...

Lakatos Géa kérdése:

Szerintetek melyik francia városba érdemes költözni magyarként?

Figyelt kérdés
Egyenlőre ez még messze van csak egy szimpla kérdés, hogy ha minden adott lenne Ti melyik francia városba költöznétek? Látnivalók, gazdasági helyzet, ha már itt az EB akkor valami jó ottani csapat, vagy a város szépsége. A válaszokat előre is köszönöm:)

2016. jún. 6. 00:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahol munkát kapok.
2016. jún. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Calais-ba.
2016. jún. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szivem szerint en Strasbourg-ba (vagy valamelyik mas elzaszi varosba, Colmar, Selestat...) koltoznek, bar sajnos az utobbi idoben rettentoen elarabosodott. Nem tudom, mennyire konnyu magyarkent kimenni oda.
2016. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Engem Marseille, Lyon, Toulouse és Montpellier érdekelne
2016. jún. 6. 15:49
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül Montpellier-t javasolnám, nemcsak azért, mert szép város és az éghajlata is remek, hanem azért, mert az egyik legnagyobb diákváros, ahol hozzá vannak szokva mindenféle nemzetiségű emberhez. És ott van Pezenas, gyönyörű tengerparti fürdő. A kultúrális élet is magas színtű.

Laktam egy darabig Lyon közelében egy kisvárosban, jártam a lyoni egyetemre is.

Ott már kevésbé szeretik az "idegeneket", rendkívül lokálpatrióta város.

Marseille ezelőtt 20-25 évvel még élhetős volt, ma már inkább felejtős, nem kell elmagyaráznom, miért.

Toulouse-ban csak pár napot töltöttem, úgyhogy arról nem tudok részleteket.

Persze minden attól függ, hogy mit akarsz csinálni, és mennyire beszéled a nyelvet.

2016. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtudas nelkul sehova... Nagyon nehez lesz munkat kapni.

Lyon es Toulouse talan a legjobb munka szempontjabol. Toulouse elheto, 4-500 000 lakosu varos, kozel a hegyek es a tenger is. Egyetemi varos, emellett az Airbus amig letezik, eleg sok embernek ad munkat. Az alberlet arak kedvezobbek mint a nagyobb varosokban (Lyon, Parizs).

Marseille-ben nem tul jo a kozbiztonsag, en nem tudnek ott elni, munka sem sok van.

Montpellier egyetemi varos de azon kivul meg a turizmuson kivul szinten nem nagyon van gazdasagi huzoagazat ahol konnyen lehetne munkat kapni. Szepnek szep hely viszont.

Leginkabb azt erdemes nezni hogy hol tudnal elhelyzekedni, es az atlag (vagy annal alacsonyabb) munkaberbol normalis lakast berelni.

2016. jún. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nem egy értelmű, hogy Marseille miért felejtős, bár szerintem közrejátszhat a kikötő és az általa beáramló sok menekült(?)
2016. jún. 7. 00:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Marseille-ben szinte naponta van kalasnyikovos lovoldozes. A varos eszaki negyedet teljesen eluraltak a drogkereskedo bandak (nem bevandorlok hanem mar Franciaorszagban szuletett emberekrol beszelunk). Szinte mindennaposak a leszamolasok, csak az utobbi idoben ez egyre gyakrabban jut el a belvarosig ahol mostanaban artatlan emberek is aldozatul esnek.

Emellett a belvaros eleg koszos, igazabol olyan mintha valami eszak-afrikai nagyvarosban lennel, pl. Algeriaban. Nem a bevandorlok miatt, ismetlem. Viszont a belvarosban is tudni kell hogy melyik reszen setalhatsz es melyiket ajanlott elkerulni.

2016. jún. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a pontos felvilágosítást!

És az északabbi városokról mit lehet tudni? Pl.: Rennes, Nantes, Lille, Bordeaux, Metz vagy éppenséggel Tours?

2016. jún. 7. 19:21
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahol eddig jartam : Lille - en nem birom az allandoan szurke borongos idot tehat en biztos nem tudnek ott elni, de ha valakit ez nem zavar akkor ok. Viszont Franciaorszagnak ez a resze a regi banyaipari videk, ahol jelenleg egyre no a munkanelkuliseg. Metz-re hasonlo jellemzo, bar ott talan van nemi mas huzoagazat ami nincs Lille-ben.

Tours-t nem ismerem sajnos kulonosebben.

Bordeaux-ban is jartam mar, egy elegge elheto varosnak tunik, az eghajlat ott is oceani, de szinten egyetemi varos, a nagyobb cegeknek pedig altalaban ott is van kepviseletuk, tehat ha nem is konnyu elhelyezkedni (Franciaorszagban nyelvtudas es versenykepes szakma nelkul sehol sem az) de nem remenytelen.

Rennes-t nem nagyon ismerem azon kivul hogy voltam mar ott, egy breton kisvaros de nincs rola tobb infom.

Az altalad felsoroltak kozul talan Nantes a legelhetobb (meg Bordeaux), ahol pl az informatikai szolgaltato szektor eleg eros.

2016. jún. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!