Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban mennyire...

Németországban mennyire használják, ismerik az angolt?

Figyelt kérdés

Ugye teljes őrültség nulla némettudással kiköltözni?

Pár hónapra vagy néhány évre.


2016. jún. 19. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nem jó ötlet. Persze, ha megfelelö szakmád van (pl informatikus), akkor esetleg megpróbálhatod, de más területeken a munkahelyen (is) elvárják a német tudást.


De a legtöbb üzletben vagy hasonló helyeken mindig van, aki tud angolul, de elég körülményes a mindennapi élet így.


Az utcán az emberek - mármint a németek - nagyrésze ugyan tud valamennyire angolul, de egy csomó külföldi nem.


A helyedben elöbb megtanulnék németül, és csak utána terveznék ilyesmit

2016. jún. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy éve élek Berlinben, alig makogok valamit németül, angolul tökéletesen lehet boldogulni mindenhol. Ez persze nem feltétlen igaz egész Németországra, szóval attól is függ, hova készülsz.
2016. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagy városokban angollal is boldogulsz, de kisvárosban ne is álmodj róla. Az emberek ugyan tudnak angolul, de egyszerűen nem fognak veled angolul beszélni. Még ha angolul is próbálnál szólni hozzájuk, némettel válaszolnak.
2016. jún. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Beszélnek angolul, csak nem szeretnek beszélni. Én úgy vettem észre amikor kint vagyok.
2016. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem valami gyorstalpalót csinálj meg hogy két szót már tudj legalább aztán gyere ki nem kell parázni, szívás lesz az elején nagyon, mert bár beszélnek németül főleg a fiatalok, eléggé leszűkíti a lehetőségeid. De sok ismerősöm jött ki semmi nyelvtudással, és mostmár sok év után profin beszélnek, pl egyik csaj 2 éve van itt nulláról full jó nyelvtudásra felhozta magát. Szóval ha hosszú távon angollal akarsz elélni azt sztem ne erőltesd, max ha már van fix cég ahol tudod hogy nem para, vagy hogy angol a kommunikáció. De ha meg akarnál tanulni németül akkor gyere ki nyugodtan, tanulj meg németül, gyüjts pénzt aztán menj haza, én is hamarosan megyek haza, jó volt itt de nem akarok örökké itt élni...
2016. aug. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!