Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek megérné Ausztriába...

Szerintetek megérné Ausztriába kiköltözni?

Figyelt kérdés
A párom 22 éves és csak 8.általánosa van, nyelvet sem ismeri. Mondanom sem kell, itthon közmunkábol èl. Èn most érettségiztem 20 éves vagyok elég jol beszélek németül és van bolti eladò szakmám. Szerintetek ha ketten kimennénk tudnánk gyűjtögetni ott? Egy vállalkozásba akarnánk bele kezdeni itt magyarországon de ahhoz gyűjtenünk kéne . Szerintetek van erre lehetőség? Tapasztalatok? Én az interneten hìrdetett szoba lány/fiu munkákra gondolok valamint a konyhai kisegìtő munkákròl ami majdnem 2000 euròt igér fejenként havonta. Van ami szállást is biztosît. Szerintetek??

2016. jún. 26. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit így hirdetnek az a legtöbb esetben nem az ami. Ott kell munkát keresni személyesen. Te még csak-csak elhelyezkednél ő viszont kb esélytelen.
2016. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

" Én az interneten hìrdetett szoba lány/fiu munkákra gondolok valamint a konyhai kisegìtő munkákròl ami majdnem 2000 euròt igér fejenként havonta. Van ami szállást is biztosît. Szerintetek??"


Kamu. A konyhai kisegítőmunka kb. 1000 eur, a gyári is, 3 műszakban 1500-ig is felmehet.


A létminimum 2000 euró körül van 2 főre, tehát félretenni biztosan nem tudnátok ennyiből. Két tisztességes munkából lehet persze. A normális megélhetés a statisztikák szerint kb. 3500 eurótól kezdődik két főre. Ha spóroltok, akkor így már lehet félretenni.

2016. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mindenképpen sporolnánk. Csak nehéz ìgy ismerősök nélkül. Nem tudom kibe bìzzak meg kibe nem. Holnap felhivok pár számot.
2016. jún. 26. 15:39
 4/22 anonim ***** válasza:

Na jó de MIBŐL spórolnátok?


Mert 2 főre 4000-ből lehet, 2000-ből nem, még megélni is karcsú. És szobalányként/konyhai kisegítőként soha a büdös életben nem fogsz 2000-et kapni szállásal...

2016. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Jaa értem , háát nem tudom mit tegyünk mi lenne jobb. Itthon maradni vagy kimenni.
2016. jún. 26. 16:04
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha! 2000 euró mosogatásért mi? :)

Öcsém sok éve kint él, 3 nyelven beszél, 2 diplomás, egy nagy cégnél van jó pozícióban, és alig kap többet kétezernél. Csak egy lakás bérlése neki 8-900 euró havonta.

Nővérem is kint volt, ilyen recepciós, ügyintéző munkát csinált Bécsben, felsőfokú némettel, és max 1500-at kapott.

2016. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Értem. Jolvan azért kérdem mert nagyon tapasztalatlan vagyok ebben a témában.
2016. jún. 26. 17:03
 8/22 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek nem érdemes kiköltözni?
2016. jún. 26. 17:37
 9/22 anonim ***** válasza:

Nézd, kérdező mit vársz? Azzal, hogy 8 általánossal (????) nyelvtudás nélkül vagy tucat, aljaszakmával (bolti eladó...) milliókat fizessenek?


Az alja munka sehol sem jólfizetett, ahhoz tanulni kellett volna. Ha van jó végzettséged, nyelvtudásod, ambíciód, akkor jól meg lehet élni igen. Ha nincs, akkor ugyanúgy tengődni fogtok, mint otthon. Az egyetlen különbség, hogy azért nem kell félni, hogy a hónap végére nem marad enni.


Én szállítmányozásban alap bérnek kaptam 1500-at, de évente emelkedik. A férjem gépész, most 2300-nál tart, persze nettóban mindketten. Az én bérem bruttóban még 1000-el emelkedik majd az évek folyamán, ha ugyanebben a pozícióban maradok (sima irodai munka). Ha továbbtanulok ebben az irányban, a sokszorosa is lehet.

2016. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát csak az interneten nagyon sok helyen oda van irva h 8. Általános és nyelvtudàs nem szukséges csak előny. Oke a 2000 euro az átverés..de többet is olvastam .( ott telefonon kell érdeklődni. )
2016. jún. 26. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!