Kezdőoldal » Utazás » Európa » Oszták Alpokban (főleg Salzbur...

Oszták Alpokban (főleg Salzburg tartomány) hóhatár felé mennék, autó nélkül, július végén - lehetséges célpont?

Figyelt kérdés

Egyhetes kirándulást teszek Salzburg városba a hónap (július) végén. A várost és közvetlen környékét bejárom, ahhoz már nem kérek tippeket, viszont az egyik nap programja az lesz h vonattal és/vagy busszal az osztrák Alpok magasabb hegyei felé veszem az irányt és testközelből nézek havat a nyár derekán. Csak egy kis hóembert gyúrnék, esetleg meg is dobnék valakit egy hógolyóval, ez minden vágyam.


Tudnátok javasolni célpontot és megközelítési módot? (inkább az érdekelne ha vkinek van nyári tapasztalata. A könnyebb útvonalakat részesítem előnyben)


Salzburg városából indulnék majd délelőtt, estig ugyanoda térnék vissza, szóval figyelnem kell az órát is.



2016. júl. 4. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kaprunban van felvonó, ott fel lehet menni a Kitzsteinhornhoz, 3029 méterre. Bár az Salzburgtól közel 100 km. Nem mindegy, hogy a hóhatár felé, vagy a hóhatár fölé szeretnél menni. A 3000 méter az jó eséllyel már fölötte van. A Sasfészek Berchtesgadennél közelebb van, de az csak 1834 méter, és már nem Ausztria, és valószínűleg hó sincs már ebben a magasságban. Jégbarlang is van kb. 40 km-re délre (Eisriesenwelt), de ott is max jéggel fogsz találkozni, hóval nem.
2016. júl. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A Kaprun - Kitzsteinhorn jópofa. Éppen ez volt az egyik amivel szemezgettem eddig. :)

Ha csak nézegetni akarok, nem síelni, a kilátó 09h-15:40h nyitva az év minden napján, ha jól látom és 40 euró a retúr a 3029m-en lévő platformig.

Szóval, köszi a tippet! Éppen ilyesmire gondoltam. (Hó a szabadban, nem barlangban.)


Másik. A maradék napokra programként a Sasfészket és a Werfen-közeli jégbarlangot is kinéztem, ezzel kapcsolatban is köszönöm a megerősítést, most már azokat sem hagyhatom ki.

2016. júl. 5. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!