Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri átköltözni a UK-ból...

Megéri átköltözni a UK-ból Németországba?

Figyelt kérdés
Már 3 éve az UK-ban élek, beszélem az angolt is, több munkahelyem volt. Jelenleg Egyéni vállalkozó vagy és dolgozom mellette, keményen. Az lenne a kérdésem hogy németországban jobban meg lehet élni mint az Egyesült királyságban? Arra gondoltam folytatom a vállalkozásom a Németországban, és mellé keresek hegesztő állást. Németországban drágább a megélhetés? Gondolok én a lakbérre, termékek ára?Nem beszélek németül, de tanultam előtte, belejönnék. Van esélyem hegesztő munkát kapni nyelvtudás és bizonyítvány nélkül? Mert itt az UK-ban nélkülözhető a bizonyítvány, elég ha van tapasztalatod. Mennyit fizetnek ott az ilyen tipusú munkáért? Az ok amiért el akarok menni innen az az hogy túl messze vagyok az otthontól és nem is nagyon engednek haza a munkáltatóim. Köszi

2016. júl. 20. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:

"Nem beszélek németül,"


Ez esetben semmiképp. Ha valahol már elértél egy relatív jó szintet, onnan én nem mennék el.

2016. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Angolul 3 hónap alatt megtanultam beszélni legalább annyira hogy megértessem magam. Nos nem holnap költöznék el, hanem 4-6 hónapon belül, addig itt el tudnék menni egy német tanfolyamra hogy legalább valamennyit értsek. De jobban érdekelne a megélhetés ott.
2016. júl. 20. 22:40
 3/9 anonim ***** válasza:

Hasonló volt az én szitum is. Bár nem írtad uk melyik rèszèn èlsz, így nehéz megmondani hogy olcsóbb-e az èlet. Meg Berlin is más mint egy kisváros.

Van erre egy jó oldal, itt konkrétan meg tudod nézni egyes helyeken a "living cost"-ot, össze tudod hasonlítani az országokat, vagy egyes városokat, pl Leeds vs München.

[link]


Na szóval, én (azaz mi 2-en vagyunk) szintén 3 év után költöztünk Londonból Bècsbe. Az ok egyszerűen annyi volt hogy london (szerintem) alkalmatlan a hosszú távú ottlètre. Brutálisan magas albérlet, nagyon gáz színvonalú lakásokban/szobákban, szar kaja, szar időjárás, fullon bantukkal, meg minden fèle Eu-n kívüli szerencsevadásszal, akik hozták a mentalitásukat, "kultúrájukat". És rohadt messze is van.

Mi nem sokat gondolkoztunk azon hogy hova menjünk. Sopronikènt Bécs nekünk 1 óra. Sok barátunk él itt és egyre több jön (pl UK-ből is). Nèmetországról nem tudok konkrétumokat, de annyit Igen hogy itt van 13-14 havi fizu, ott nincs csak bizonyos cégeknél, bizonyos beosztásban. Plusz Bécs hivatalosan is a világ legélhetőbb városa, vèlemènyem szerint nagyon hasonló BP-hez, azzal a különbséggel hogy itt minden működik ami kell egy városban.

2016. júl. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még valami. Én beszèltem egy gyenge társalgási nèmetet korábban, de kikopott a 3 év uk alatt. Ezért még Londonban elkezdtem frissíteni, de magyar nyelvű nèmet tanártól skype-on.

Annak hogy magad állsz neki egyedül nem sok értelme van, a londoni nèmetkurzusok meg horror összegbe kerültek, így ez volt a legjobb megoldás.

Valami felé társalgási szintű nèmet kelleni fog, aztán majd ragad rád ahogy írtad is.

2016. júl. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, szinte minden megtudtam amit szerettem volna. Egyébként Belfastban élek, Észak-Írországban.
2016. júl. 21. 01:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Èn 9 éve élek Németországabn, elötte egy évet voltam Angliába, és egy évet Amerikában is.


Itt mindenhez kell német nyelvtudás, csak ha nagyon keresett szakmád van akkor lehet angollal elhelyezkedni.

Itt rengeteg olyan hegesztöi állás van amit otthon nem tanítanak(egy ilyen cégnél voltam iroda vezetö), de itt nagyon jól megfizetik. Végzetség mindenképpen kell hozzá, a megfelelö vizsgákkal, és ezeket a vizsgákat újítani is kell rendszeresen. Sehova nem vesznek fel vizsga nélkül, söt szoba sem állnak veled. Ezek a vizsgák nagyon sokba kerülnek 2000-3000€.

Mivel már több mint 10 éve éltem angliába így nem akarok árakat hasonlítgatni.


Itt nagyvárosban egy 2-3 szobás lakás 800-1200€ falun ez 200-300€-val kevesebb. Persze függ az igényektöl is.

Itt egy hegesztö 8 óra munkával kb 1200-1500€-t keres, míg egy különleges hegesztöi vizsgával rendelkezö 2000-2500€ körül.


Ami németországban mindenképpen nagyon jó, hogy nincsenek gettok, itt ritka a rosszabb környék. Az iskolák ovodák egyformák, nincsenek magán ovik(ami van abba nagyrészt amerikaiak hordják a gyerket), és a szociális rendszer nagyon jó.

2016. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
800-1200-at keres egy hegesztő ott? Az szép. Itt 2000 fontot keresek havonta túlóra és végzettség nélkül.
2016. júl. 21. 15:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem anno kb 5 éve volt egy ismerősöm a Schwechat melletti ÖMV olajfinomítóban dolgozott. Konkrétan nem emlékszem de messze többet keresett mint 1200-1500.
2016. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-s válaszolo vagyok.


Itt németországban végzettség nélkül senkit nem alaklamaznak ilyen munkákra, egy hegesztönek rengeteg a biztonsági tudnivalója, és nem lehet csak jobbra balra hegeszteni, egy hegesztö egy szak munka, amihez szaktudás kell.


Az összegek amiket írtam, az már kézhezkapottpénz. De tuti, hogy egy átlagos hegesztö(akinek nincsen valalmi különleges vizsgája)nem visz haza 2000€-t.


Egyébként a németeknél nem magasak a bérek, de ezért az ingatalnok is megfizethetöbbek, így próbálják elkrülni, hogy legyenek nagyon gazdagok és nagyon szegények. Franiaországban és Uk területén magasabbak a fizetések, de ott nagy a gettosodás, így olcso lakások a rossz környékeken vannak. Itt viszont nincsen rossz környékek, gettok kimondottan. Persze a nagyvárosoknak vannak itt is piroslámpás negyedei, és itt ott lehet látni drogosokat híd alatt, de nem jellemzö, föleg nem kisvárosban vagy falun.

2016. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!