Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miket erdemes megnezni Moszkva...

Miket erdemes megnezni Moszkvaban?

Figyelt kérdés
Masfel hetig leszek ott, nyilvan a leghiresebb latvanyossagok nem fognak kimaradni, de vannak e kevesbe hires de felfedezheto helyek? Vagy akarmi amit nem erdemes kihagyni?

2016. júl. 31. 01:30
 1/4 anonim válasza:
Én Lenint és a Vörös Teret nézném meg
2016. júl. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
putyint
2016. júl. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
UR MOM Xddddddd
2016. aug. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vörös tér minden látnivalójával (katedrálisok, Gum, Kreml, Alexander Garden), ez már önmagában elég sok, mivel a Kremlre egy teljes napot rá lehet szánni (persze ha nemcsak egy szelfi a cél). Én metróznék még egy csomót, gyönyörűek a megállók.


VDNKh-t ne hagyjátok ki, de az is minimum egy napos program, inkább kettő...


Ha érdekel a művészet, akkor Tretyakov galéria, szintén gyönyörű, és még laikus szemmel is lebilincselő, de ez is egy nap.


Lenin szerintem annyira nem érdekes, bár a turisták meg vannak őrülve érte. Szűk a nyitvatartási idő, és baromi hosszú sor van már nyitáskor.


Az oroszok nagy űrhajózás mániások, vannak emlékműveik, múzeumaik. Nekem annyira nem jött be, de érdekes volt azért ott járni.


Anno egy hetet voltam, és ezeket néztük meg, de nem volt túl kielégítő a rájuk szánt idő (bár csapattal voltunk, és a csoport lassúsága is volt az ok)... Moszkva nagysága többszöröse Budapestnek, a lakossága pedig másfélszer akkora, mint egész Magyarország, egy-két hét a nagyobb látványosságokra elég sajnos, vagy pedig rohanás az egész :(


Ja, és még célszerű megnézni a külvárosi részt - nem kifejezetten turistalátványosság, de elképesztő kontraszt van a belvárosi műemlékhalmaz és a külvárosi (mondjuk déli részen) lepukkant térségek között.

2016. aug. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!