Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Erdélybe utazok, akkor...

Ha Erdélybe utazok, akkor szükség van útlevélre?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy tudtam, hogy elég a személyi. De a tábori jelentkezésnél mégis útlevélszámot kérnek. Én tudom rosszul?

2016. aug. 1. 21:18
 1/2 talor ***** válasza:
100%
Jól tudod, elég a személyi is.
2016. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sima utazáshoz elég a személyi igazolvány is. De ettől függetlenül, táboroztatáshoz, vagy egyéb kulturális események, vagy munkahely. Esetleg, ha diákként utazol ki akkor igenis kérhetnek útlevelet. Sima turistaként nem kell útlevél. Én Norvégiával jártam így. Mikor turistaként utztam ki Norvégiába, akkor elég volt csak a magyar személyi igazolvány is. De amikor már munkát vállaltam Norvégiában, akkor már rögtön útlevél kelletett. Pedig Magyarország, Norvégia, Románia, Erdély is tagja a schengeni övezetnek.
2022. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!