Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban mennyire ajánlatos...

Londonban mennyire ajánlatos éjfél körül átgyalogolni a Hyde Parkon?

Figyelt kérdés
Pénteken megyek egy koncertre a Royal Albert Hallba. Az útvonaltervező szerint a szálláshely kb. 20 perc gyaloglás, ha a parkon megyek át.
2016. szept. 20. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Most erre mit írjon az ember?

Nézd: Ha éppen akkor amikor te éjfél körül a Hyde parkon sétálsz, és ott mászkál egy elmebeteg is aki gyilkolni, erőszakolni akar, akkor mondhatjuk, hogy veszélyes, és rossz helyen voltál rossz időben.

De ha csak pár munkából hazasiető fáradt ember van ott éjfélkor rajtad kívül akkor semmi bajod nem lesz.

Tény, hogy öltek már meg ott embereket, sőt erőszak is történt.

De nem minden nap. Ezzel az erővel ne menj végig egyik utcán se éjfélkor.

Bár bevallom, én tuti taxit hívnék inkább, minthogy egy kivilágítatlan parkon keresztül végigsétáljak.

2016. szept. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs lezárva éjjel? Amikor ott voltam egyszer, akkor úgy rémlik zárva volt.
2016. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet ám értelmes választ is adni. Mert például New Yorkban a Central Parkot semmiképp sem ajánlják sötétedés után.

Még sose jártam éjszaka a Hyde Parkban, mit tudom én, mennyire kivilágított, és mennyire vannak ott emberek.

2016. szept. 20. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég jártam ott és mintha bizonyos kapukhoz ki lett volna írva, hogy mettől-meddig van nyitva.


Éjfélkor nincs zárva véletlenül?

Ma a Google szerint 5:00 és 24:00 között van nyitva, azaz helyi idő szerint 24:00 után ki kell jönnöd a parkból.


Tessék a hivatalos oldala.: [link]


NYITVA TARTÁS 5:00 és 0:00 között!


Éjfél után nem sétálgathatsz a londoni Hyde Parkban!

2016. szept. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sétáltam keresztül egyszer este - késő este London belvárosán, olyan 22:00 után értem a Kings Cross állomáshoz, a legrázósabb helynek az tűnt, mert ott a prostik egy szál bugyiban dolgoztak az utcán, sátrakban, meg szemétből összetákolt sátorszerű valamikben. Meglepő "élmény" volt ezt látni.


Egyébként egészen addig semmi rendkívülit nem tapasztaltam. Az ugyan igaz, hogy igyekeztem a jelentősebb utcákon sétálni, sikátoros helyre nem mentem be éjjel, sem rosszul kivilágított helyre. Egyébként elég sok fiatal volt az utcán, tehát veszélyérzetem nem volt.


Viszont rettenetesen részeg fiatal, vélhetően egyetemista lányokat láttam aztán az elővárosi vonaton...

2016. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az, hogy annyira veszélyes lenne, de nincsen világítás, szóval a sötétben botorkálnál végig, hacsak nincs elemlámpád. Van a park közepén egy autóút, ott végülis elsétálhatsz, de szerintem jobban jársz ha fogsz egy taxit.
2016. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!