Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan lehetne legolcsóbban...

Hogyan lehetne legolcsóbban kihozni egy Amszterdami városnézést?

Figyelt kérdés
Jelenleg 17 éves vagyok ,februárban leszek 18 és arra gondoltam hogy tavasszal elutazok egyedül Amszterdamba.Mivel még soha nem utaztam külföldre egyedül,ezért szeretnék egy kicsit önállóbb lenni.Azt gondoltam hogy valamikor áprilisban mennék,viszont minél olcsóbban szeretném kihozni.2-3 napra szeretnék menni,de ahogy elnézem elég drágák a szállások. És szerintetek amsterdamig vegyem a repülőjegyet vagy Eindhovenig? Hogy jön ki olcsóbban

2016. okt. 6. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Csinálj kalkulációt többféle variációban, és akkor kiderül.

Mindenki csak ezt tudná tenni, mivel az árak változóak. Fejből senki sem fog tudni neked választ adni.

Legyél önállóbb, az utazás jó ötlet. De akkor kezdd azzal, hogy utánajársz a dolgoknak.

2016. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

Most nem kezdtem el bogarászni a szállásokat, és a repjegyeket, de nagy valószínűséggel olcsóbb lehet a repülőjegy Eindhovenig, még úgy is, hogy Amszterdamba februártól már az Easyjet is repül.

Ha mobil vagy, akkor 4-5e/út jegyek is vannak Eindhovenbe kicsi csomaggal, ami 2-3 napra elég lehet. Eindhovenből van közvetlen busz, ami max. 40euró retúrban.

A KLM-nél 30e alatt még nem láttam jegyet (retúr), és a szolgáltatásokat meg kell nézni (milyen csomag van, stb.)

Az Easyjet meg állítólag irányonként 10e-ért visz el minimum.

Mondjuk én biztos nem jövő áprilisban mennék, mert a húsvét (szünet), Király napja megdobja az árakat.

Esetleg egy március vége, v. május közepe?

Amsterdamban vagy az IAMsterdam Card-ot vagy a Holland Pass-t nézd meg belépőileg.

A Card ingyenes tömegközlekedést, hajókázást ad, és ingyenes belépőket múzeumokba (Van Gogh, Tengerészeti, Stedelijk), kedvezményt ad a Rijksre.

Holland Pass nagyon sok hollandiai látnivalóhoz kínál ingyenes (kedvezményes belépést) a tulajdonos kedve szerint. A Pass nagyságától függ hány helyre mehetsz be ingyen, de itt ingyenes lehet a Heineken, a Rijks, a Mme Tussaud's, Amsterdam Dungeon, Keukenhf. Ha már ellőtted az ingyenes jegyeket, a kedvezménykártyával olcsóbban mehetsz be majdnem mindenhova. A belépőkön túl van a Holland Passban egy utazási voucher is, amit pl. használhatsz Amszterdami hajókázásra, v. 24h-s tömegközlekedésre.

Az Anna Frank Ház teljesen külön van, egyik kártya sem tartalmazza.


Érdemes lenne eldönteni mi érdekel, és úgy számolgatni. Ha jó helyen lesz a szállásod, akkor a tömegközlekedés ki is iktatható, amúgy a 24h-s tömegközlekedési jegy 7,5 euró, a 48h-s 12,50, a 72h-s 17.

Az IAmsterdam Card 24h-ra 55 euró, 48h-ra 65, 72h-ra 75.

A Holland Pass 1+1+1 verziója 40euró, a 2+2+1 65, a 3+3+1 85.

Azért nézd meg az egyes múzeumokat, mert van ahol van diák jegy, van ahol a 18 éves még ingyen bemehet. Általában 18. életév felett teljes árat kell fizetni.

2016. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szállást nézz az Airbnb oldalon, itt sokkal olcsóbb és sokszor jobb helyen lévő szállást foghatsz ki, mint 1-1 hotel.
2016. okt. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én haarlemben szálltam meg airbnb-n találtam szállást occóé beutazva is olcsóbb volt
2016. okt. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És ez az airbnb mennyire megbízható?

2016. okt. 10. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:
többször használtam, sosem csalódtam még benne
2016. okt. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Itt van pár ötlet, hogy hogyan tudsz spórolni a belépőkkel:

[link]

2016. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!