Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit kérjek? Nemsokáa 18...

Mit kérjek? Nemsokáa 18 leszek és a szüleim szabad választást adtak a téten, hogy mit kérjek tőlük. Fiú vagyok amúgy.

Figyelt kérdés

Sok dolog az ami mérvadó. Jövőre ugye egyetemre megyek, így nem akarom őket nagyon megterhelni most ezzel, de azért egyszer 18 az ember, szóval félig-meddig lehet mégis. Nem vagyunk sem gazdagok sem szegények, tehát ilyen "elég komfortosan" tudnék választani, igaz árat nem mondtak de ismerem őket. Ilyen, hogy laptop, az igaz, hogy kellene, már ha csak az egyetemet nézzük, meg hát kell, beadandókra is stb, hogy ne mindig az övékét használjam, de 18-a inkább valami maradandót, emlékeset szeretnék kérni, amire mindig visszagondolhatok, hogy na ez volt egy 18-ik szülinap... Így arra jutottam, hogy valami utazást kérjek külföldre pár napra (max 7 nap), viszont nemtudom merre. Maradnék inkább Európában, mivel máshová már azért drága lenne, viszont nemtudom merre. Telet-nyarat imádom, városnézést, shoppingot, fürdést bármit. Azért nemtudom, hogy inkább télen menjek, vagy majd tavasszal -nyáron, illetve meleg helyre vagy ne...Gondolkodtam nagyvárosokban is, London,Párizs, vagy valami tengerpart, pl Kanári szk, Ciprus... Olvastam már hasonló kérdést, és akkor leszögezném most, NEM azt szeretném, hogy helyettem döntsetek, hanem, hogy véleményetek kifejtsétek, elirányítsatok.


Utazás mellett ha van más ötlet szívesen fogadom :)


PS. Okoskodók kíméljenek.



2016. nov. 18. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha te magad sem tudod mit akarsz (télen-nyáron,hideg-meleg,nagyváros-tengerpart stb)Ugy nehez lesz segiteni!Főleg hogy a keretet sem tudjuk!Ez a komfortosan tudnék választani forintositva megis mit jelent?

Egyebkent ha telen akarsz menni,akkor en belehuznek amig a karacsony elotti szezon van,es valamelyik nagyvarosba mennek,ilyenkor kivilagitva adventi idoszakban a legszebbek!utana viszont ahogy lehörög ez az egesz ünnep,nem nagyon van semmi extra ezeken a helyeken(kiveve a helyi kötelezőket:múzeum templom stb)

Vagy várj egy kicsit es tavasszal előszezonba menj tengerpartozni!En mondjuk egyiptomot ajanlanam!Hihetetlen jó hely olcsón,gyönyörű tengerrel!

2016. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozván az előttem szólóhoz azt tudom tanácsolni, hogy keresgélj te magad. Olvass el rengeteg úti beszámolót, utazási blogot, nézz szét fórumokban.

Ha szövegértésből gyenge voltál, nézegess fotókat az adott helyről. Ízlelgesd, vajon tetszene-e neked.

Szállás árakat találsz bármely szálláskereső oldalon, repülőjegy árakat pedig nézegess az azair.eu oldalán.

Bele fogsz jönni.

2016. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nos, azért egy összeghatárt nem ártana tudni, hét napos külföldi utazás már nem olcsó és jó lenne tudni, hogy mik az igényeid pl. a szállással kapcsolatban? Mert azért ez eléggé meg tudja dobni az árat. A népszerű nagyvárosok mind drágák, nyári tengerpartos nyaralás főszezonban szintén dob az árakon.

Szóval én a helyedben azért megtudakolnám, hogy a szüleid mennyit tudnak áldozni a szülinapodra. Ha ez már megvan, akkor után tényleg el kellene gondolkoznod, hogy hova is szeretnél menni és pláne mikor? Bár gondolom mivel jövőre továbbtanulsz (gondolom nappali tagozaton) akkor leginkább a nyár az ami számításba jöhet, vagy valamelyik szünet. Az is lehet, hogy a nyaralásra szánt időt kell lerövidítened, mert lehet hogy a keretből nem hét nap, hanem csak öt nap fog kitelni.


Bár most így hirtelen azt javasolnám, hogy esetleg a barátaiddal közösen menjetek le Horvátországba egy hétre, ha közösen béreltek ki apartmant, akkor a szállás költsége már is kevesebb lesz fejenként.

2016. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Kérj körülmetélést.
2016. nov. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy odaírtam: Okoskodók kíméljenek. Nehéz megkérdezni, hogy pl: mennyi a szüleid kerete? Vagy mennyit szánnak rás? Rögtön brunnogni kell, hogy hat ez igy hat ez ugy, .. #2es valaszolo, miert is lennek gyenge szuvegertesbol? Nemvagom, ide kiirtam egy egyszeru kerdest, es egy velemenyt kertem volna, nem pedig ilyen szoveget, szallj le a foldre es lapozz tovabb..


Na de a rendes targyra raterve, 100k korul van az osszeg, nembaj ha 5 nap, mondtam hogy kb 7 tehat lehet 5 is meg lehet 8-9is (nyilvan tobb nem lesz)


#4 koszi, megfontolom 😂

2016. nov. 18. 15:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi a francnak kell a pénzzel nyaggatni a gyereket? Nem azt kérte, hogy rögtön szervezzétek meg az utat, hanem ötleteket.
2016. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudod, ha komolyan vennék a válaszadók a kérdésedet, csak a s. ggfejek maradnának és mondanának neked valamit. Ezt arra a megjegyzésedre válaszolom, amit az okostojásokról gondoltál. Persze lehet, ahhoz szoktál, hogy a környezeted bólogat ahhoz az együgyűséghez, amivel kiírtad a kérdésedet, és ahhoz a tutyimutyisághoz, tudatlansághoz, földrajz órán telefonnyomkodáshoz, nagy magyar elbutuláshoz, amit az egész kérdésed sejtet. Gondolom az a nem okoskodó, aki ehhez tapsol.

A válaszom - meglátásom szerint - korrekt volt, felemelni akart téged abból a szellemi nyomorból, amiben az egész gondolatod fogant.

De igaza van annak a válaszadónak, aki szerint te magad sem tudod hova mennél. Tovább fűzöm a fonalat, halvány lila gőzöd nincsen, mivégre vagy ezen a Földön. Eltapsolnál százezer forintot, és fi. ngod nincs, mire.

2016. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nehéz megkérdezni, hogy pl: mennyi a szüleid kerete? Vagy mennyit szánnak rás? "


Nehéz egyből kiírni ,hogy mennyi a keret!Nem tudom te hol élsz,vagy neked mi a fontos,de azert nagy altalanossagba elmindható hogy a mai vilagban a matek a legfontosabb!Főleg ezen az oldalon!

Amugy meg velemenyt kertel...megkaptad!Mar meg az a baj?

2016. nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6 köszi szépen

7#7-es nemvagyok eltévedve a világban, igen jó vagyok fölrajzból és mindenből, de ha azt mondjáka szülők, hogy Európán belül Bárhová, akkor az nehéz kérdés és nehéz dönteni is szerintem, ezért kértem volna csupán véleményeket egy egy városról tapasztalatról stb...

2016. nov. 19. 08:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért nehéz válaszolni, mert mindenki máshol, másért érzi jól magát. Én nagyon szeretem a gótikus templomokat, egyáltalán városnézni jó, ugyanakkor múzeumba járni nem szeretek (van kivétel) és a tengerparti nyaralásnak az ötletétől kiver a víz, halálra unnám magam. Teljes lakást veszek ki airbnb-n de lehetetlenül aprókat, olcsón, a pénz étteremre kell, ha már megyek Firenzébe vagy Lyonba akkor bizony a napi száz eur az simán elfogy kajára. Más kivesz egy szép hotelszobát inkább és olcsó(bba)n eszik. Nem vagyunk egyformák.


Van aki aztán teljesen máshogy van ezzel, vízpart, buli, megvan a program egy hétre.

2016. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!