Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kulfoldon vagyok nemetorszagab...

Kulfoldon vagyok nemetorszagaban kozel svajchoz a kzlfoldi parommal elunk egyutt de lejart a magyar szemelyim. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Hol lehet ujat csinaltaltatni itt??egyaltalan ez lehetseges itt hogy ilyet kerj,csinaltass hosszabb tavon ha magyar allampolgar vagyok??? Meg milyen dokumentumaim kellenek hozza?? A sajat magyar papirjaimra gindolok pl.szemelyi (lejart)lakcim k.,anyakonyvi kivonat stb.az mind otthon maradt sajnos kiveve a szemelyim es most nem lehetseges hogy elutazzunk Magyarorszagra...ilyenkor lehet valamit tenni?? Stuttgartban van allitolag valami kovetseg vagy mi errol ti mit tudtok??? Oda kene mennem. Ott fognak tudni nekem segiteni igy???
2016. nov. 21. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Felhivod a nagykovetseget (google: nemetorszag magyar nagykovetseg), es ok minden kerdesedre erdemben valaszolni fognak. Utlevelet azt lehet csinaltatni kulfoldrol, elpostazzak, szemelyit nem tudom.
2016. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Személyi igazolványt csak Magyarországon fognak kiállítani és ahhoz személyes megjelenés kell. Útlevelet lehet igényelni a nagykövetségen is, max 30 nap alatt megvan, de ahhoz érvényes személyi es/vagy születési anyakönyvi kivonat kell. Nem tűnt fel korábban, hogy le fog járni? Kérj meg valakit, hogy kérjen ki neked egy új anyakönyvi kivonatot -meghatalmazást postázol neki hozza- és kétezer körüli összegért meg is van, azzal meg mehetsz útlevelet csináltatni
2016. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekem lassan egy éve lejárt. Jogosítvánnyal is igazolhatod magad, ha van magyar jogsid. Aztán majd csináltatsz, ha alkalmas. Nem veszik a fejed, ha nem azonnal hosszabbítasz, de valami érvényes iratod mindenképp legyen (útlevél vagy jogosítvány).
2016. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Kár, hogy a jogosítvány nem alkalmas szemelyazonositasra, utolso.
2016. nov. 22. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Na most nekem 2014-ben elloptak az osszes okmanyom (szemelyi, jogsi, lakcimkartya, ado, tb...mindent). Bementem a muncheni konzulatusra. Nem kertek anyakonyvi kivonatot, ellenben lefotoztak es azt mondtak, addig nem tudok utlevelet igenyelni, amig otthon a hatosag le nem ellenorzi ki is vagyok valojaban. Egy nyomtavanyt toltottem ki, ahol meg kellett adnom a szemelyes adatokat. Ezt is osszehasonlitottak, minden stimmel-e az otthoni nyilvantartassal. De valo igaz, szemelyi igazolvanyt nem lehet igenyelni es jogositvanyt sem. Csak es kizarolag utlevelet. A tobbit otthon.
2016. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon nem igazolhatod magad jogsival. Otthon igen lakcimkartyaval, de kulfoldon nem fogadjak el szemelyi azonositasra.
2016. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De ha nekunk nem hiszel:

[link]


"Führerscheine, Bank- und Kreditkarten oder Lohnsteuerkarten werden nicht als gültige Reisedokumente oder zum Nachweis der Identität anerkannt."

2016. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mikeXxX válasza:
Szerintem simán kapsz személyit ha van lakcímbejelentőd ottani de jogsit biztosan mert nekem az járt le és simán kaptam a németet az orvosi vizsgálatok után !
2016. nov. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Személyi igazolvány csak és kizárólag Magyarországon lehet igényelni vagy meghosszabbittatni
2016. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!