Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnországba, kittila/rovaniem...

Finnországba, kittila/rovaniemi környékére utaznék, szerintetek mennyiből jöhet ki és szép -e?

Figyelt kérdés

Mikor érdemes menni leginkább? Februárra gondoltam, vagy dec/jan-ban érdemesebb?

Nem a mikulás dolgok miatt mennék, hanem szimplán szeretem a havas tájat meg a hideget.

Milyen szállodát érdemes választani? Aki volt már mik a tapasztalatai?

Autót bérelnék mindenképpen, de szeretnék kipróbálni motoros szánt is, illetve érdekelne, hogy mit érdemes még ott megnézni/kipróbálni?


2016. dec. 27. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon drága. Ott sima Hostel kerülhet annyiba, mint Magyarországon egy hotel.

Nem tudom miért pont télen szeretnél menni. Néha -30 fok is van ilyenkor (január, február) és hidd el semmi vicces nincs abban amikor fél óra után rohansz vissza a szállásra, mert hideg van. Plusz kb. tök sötét van, legalábbis december, január környékén. Az autóvezetést csak akkor ajánlom ha tudsz hóviharban is vezetni. Hidd el nem könnyű, mert a finnek megszokták és nem nagyon lassítanak, szóval egy kezdőnek nem könnyű.

2016. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A nagy hó és a hidegek miatt mennék pont ezért télen. Elvileg -10 fok környéke jellemző inkább, február végét vagy közepét néztem ki. -10 fokba pedig itthon be tudtam öltözni annyira h akár egész nap kint tudjak lenni a szabadban különösebb fázás nélkül.

A vezetés biztos nem menne olyan simán mint a helyieknek de vezettem már durva téli körülmények között és nem okozott gondot.

Amitől tartok az a szállás árak. Akármilyen időpontot nézek szinte mindd tele van, ahol van hely az vagy tényleg hostel szintű vagy milliós nagyságrendben van.


Repülőjegy elég jó áron van , kb 100e ft.

November körül amikor először néztem még nagyon szép szállások voltak 100-200e körül 1 hétre, lehet érdemes lenne megvárnom a jövő telet.

2016. dec. 30. 14:18
 4/5 anonim válasza:

miért nem mész szervezett kirándulásra? egyrészt partysabb is, másrészt sokkal barátságosabb árak vannak...biztos akad valami


-persze nem tudom milyen idős vagy, ha már kinőttél ezekből, vagy csak szimplán senkitől sem szeretnél függeni, akkor nem szóltam

2017. jan. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
egyébként Finnország tényleg nem olyan vészesen hideg, lehet északon átlagosan 10 fokkal hidegebbek vannak hozzánk képest, de ami fura, hogy pl Oroszország szibériai részén ennél jóval délebbre sokkal hidegebb van. Pl Tyumen-ben lazán van -30
2017. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!