Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire kemény a hideg...

Mennyire kemény a hideg Norvégiában? Mennyi idő lehet kb. megszokni?

Figyelt kérdés
Egyszer a jövőben lehet kimennék akár ott élni, de amilyen hideg van manapság, elgondolkozok ott milyen kemény lehet :)

2017. jan. 7. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdés hol, Norvégia nagy ország. Egyébként meg nem véletlenül nyaralnak az északi népek ilyenkor. Hideg mellett sötét is van. Gyere ki egyszer télen, aztán eldöntöd kibírod vagy nem 😉
2017. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
? Néztél ma időjárás-jelentést? Norvégia nagy részén pont jóval melegebb van ezekben a napokban, mint idehaza. Ez nem általános, de ha ki írsz itthon pár napot ebből a cudar hidegbol, ott sem lehet gond. De a sötétségtol be lehet csavarodni, az a durva.
2017. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, ez azért nem teljesen igaz így.


Egyrészt nagyon függ attól hol és milyen magasságban. A déli fekvésű partközeli helyeken pl. Oslo nem olyan vészes, elég enyhe a tél, és nincs is egész télen sötét (igaz, rövidebbek a nappalok mint nálunk de legalább felkel a nap).

Északabbra, vagy a hegyesebb vidékeken nem meglepő a -20 fok sem. Voltam Bergenben Augusztus közepén pár éve(és az nincs durván északon még...): havazott.

Nem csak annyi a lényeg, hogy télen 1-2 hónapig k****va hideg van, hanem az, hogy ősszel, tavasszal is jóval hűvösebb az időjárás, mint amit megszoktunk.

2017. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Markobardos válasza:

Hát én nem olvastam el a többi választ, de Norvégia elsősorban:

Forró

Meleg

langyos

Hűvös

Hideg

nagyon hideg

Irtó brután rohadt hideg <-----[!!!]


Ha láttad az "Így neveld a Sárkányodat" című filmet, hát az kb Norvégiában játszódik (nagyábol)

2017. márc. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!