Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban fogok kint tölteni...

Londonban fogok kint tölteni egy szűk hetet, ehhez szeretnék megfizethető szállás találni. Londoniak, van közöttetek olyan, aki esetleg ad ki szobát néhány éjszakára?

Figyelt kérdés

Jártam, sőt éltem is ott, de most mint turista megyek ki. De most mivel egyedül utazok, sok szálloda - egyébként is magas - ára mellé az 'egyágyas felárat' nem szeretném pluszban bevállalni, az airbnb is inkább több főnek érné meg jobban.

Ha ismertek normális szállót/ hostelt, azt is jó néven veszem. (Személyes tapasztalatot kérnék, mert a booking-ot én is használom, és a nagyon tré helyekről a kritikát erősen cenzúrázzák...) Meg tudnátok adni a nevét, helyét?



2017. febr. 3. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én itt szálltam meg anno: LSE Bankside House

Itt főleg egyetemisták laknak év közben. Tiszta egyszerű szoba volt. Én egyedül mentem ki egyágyas szobám volt, 66770 Ft volt 5 napra reggelivel együtt, ami bőséges volt és nagyon finom, vacsoráig nem is ettem mást.

2017. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok,


nagyon jó helyen van, minden közelmetrók buszok, vízibuszok. Nem nagy flanc de aludni ideális volt.


[link]

2017. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon van egy csoport. londoni magyarok csoportja.

Lépj be, és ott kérdezd meg, hogy nem ad-e ki pár napra/ hétre szobát. Mindig van aki kiad ilyen rövid távra is. Anno annak idején én adtam ki így szobákat, de ma már nem.(csalódás) de ott a csoportban találni fogsz szerintem szállást

2017. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Tele van a net szálláskereső oldallal.

Nem hinném, hogy csak azért, mert te magyar vagy és pirosfehérzöldet kakálsz, ráadásul már jártál egyszer Londonban bárki is beengedne a lakásába.

2017. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig egyedül utazom, Londonban is voltam így sokszor.

Sosem kellett "egyágyas felárat" fizetnem, tény, hogy egy nagy franciaágyas vagy kétágyas szoba ugyanannyiba kerül akkor is, ha egyedül alszol benne. De léteznek sima egyágyas szobák is.

X font a szoba, ez le van írva, megnézheted, és ennyi. és ennyi. Booking.com-on megnézed és választasz az igényeidnek megfelelőt. Semmit nem fognak rászámolni.

2017. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat.

(Szerintem az emésztésem nem tartozik a tárgyhoz - még mellékesen sem.)

Nem vagyok vérmagyar, csak próba szerencse alapon írtam ide, mivel ez egy magyar nyelvű site.

Másrészt tudom, hogyan működnek a foglalási oldalak - rendszeresen használom őket:)


Lehet, h. a booking meg társai nem írják ki szájabrágósan meg egyáltalán sehogy sem, h. 1 főre felárat kell fizetni, csak hát mégis így működnek a szállodák.

Ha kipróbálod, h. lefoglalsz akár a booking-on egy szállást 1 főre, majd kipróbálod 2 főre is, meg fogsz döbbenni (v. nem), h. ugyanannyi. Persze ők előre közlik az árat, ami abszolút korrekt, de mégis csak dupla annyi, mintha ketten vennénk ki adott szobát. És egy éjszakára a 30-40 e Ft - nekem - sok.

(Egyébként 20 éve ez a tanult szakmám (bár most mással foglalkozom), dolgoztam 'egy-két' helyen néhány országban... meg a másik 'oldalról', vendégként is látom, h. működik.)

Londont is ismerem, mivel kint éltem és dogoztam (először recisként pont egy belvárosi szállodában), később egy más jellegű munka kapcsán kiküldetésben hónapokig egy másik szállodában laktam (amit - szerencsére - a cégem fizetett)...

A kinti magyarok/ lengyelek azon része, aki egyedülálló v. párban él kint, többnyire egy nagyobb házban egy szobát bérel közös fürdő/ konyha/ nappali használattal.

(Anno én is egy új-zélandi, ill. egy ugandai lakótárssal + egy lengyel párral laktam - amúgy minden rendben volt.)

Nyilván 20 éves srácként más lenne az élmény egy hostelben, de mivel ezt pont tavaly próbáltam Párizsban, valahogy nem jött be az utolsó napon a szobatársak által telehány mosdókagyló...

Ebből már - sajnos? - kinőttem.

(39/n)

2017. febr. 4. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:

sajnos ettől az egyágyas felár nevű szívatástól nem akkor fognak megszabadulni a szállodák, ha mindenki birkamód alkalmazkodik hozzá és párosával megy, hanem attól, ha azokat részesítjük előnyben, ahol nem olyan drága az egyágyas, mint a kétágyas. mondjuk ha ismernénk egymást, én simán mennék veled, mert jobban kijönnénk árban, csak eléggé be vagyok táblázva utazásilag :)

36/N

2017. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!