Kezdőoldal » Utazás » Európa » 5 nap párizsban, mennyi...

5 nap párizsban, mennyi költőpénzt vigyek?

Figyelt kérdés

Repjegy szállás már meg van, ezen kivül kb mennyi költőpénzt vigyek?

Napi étkezés, utazás a városban, eiffel torony belepojegy, ilyesmi


2017. febr. 13. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mindegy melyik időszakban mész.Mikor mész?
2017. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Március végén megyunk.

Igazából még nem is igazan tudom, hogy milyen programokat lehetne csinalni ebben az 5 napban.

2017. febr. 13. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Készpénz nem kell sok, mindenhol lehet kártyával fizetni.
2017. febr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, én is ugy gondoltam, hogy a penz nagy resze bankkartyan lesz.

Csak kivancsi vagyok, hogy körülbelül mennyi költőpénzre lesz szükségem.

2017. febr. 13. 18:34
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


Osszeszedtem, nagyjabol a tervet. Ezekhez mennyi penzre lesz szuksegem?

2017. febr. 13. 18:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nezd, kerdes, hogy hanyszor szeretnel pl maponta etkezni, inkabb gyalogolsz-e vagy metrozol, stb...


Nem tudom milyen lesz a szallasotok, lehet-e pl egy reggelit osszedobni helyben, vagy muszaj-e pl kavehazban reggelizni, esetleg helyben adnak-e reggelit...


A szallodak tobbsegeben a reggeli naponta 8 euro korul van. Ez svedasztalos, de altalaban az olcsobb szallasokon eleg gyenge miniseget takar. Ennel pl olcsobban kijottok, ha kineztek egy pekseget vagy kavezot a kozelben, ahol 2-3 reggeli ara is kihozhato ebbol a penzbol, raadasul peksuti is tuti friss lesz, nem valami kiolvasztott melyfagyasztott cucc.


Ebed / vacsora tekinteteben sokminden fugg a helytol es a kaja jellegetol. Peksegekben / Monoprix uzletekben de egyeb epicerie-kben is lehet elorecsomagolt salatakat / tesztaeteleket kapni, amiket helyben a mikroban meg lehet melegiteni. Igy szemelyenkent egy uditovel / vizzel kb 10 euro korul kihozhato egy ebed. A beulos helyek mar dragabbak. Kinai / vietnami kajaldak kijohetnek 10-15 eurobol / fo, de a tobbi hely mar inkabb a 20 fele tendal. Innivalonal nyugodtan kerhetsz pl csapvizet (carafe d'eau) aki ingyen van, nem vagy koteles vizet rendelni, de pl bornal is, ha uveggel rendelsz, az 20 euro felett van altalaban, mig ha folyo bort (vin en pichet -altalaban teljesen rendben van az is) akkor ez is meguszhato 4-5 euro korul.

Szerintem naponta 3 etkezessel 50 euro fejenkent az etkezesre realis, ha nem akartok nagy luxust.


A Champs Elysees kornyeken termeszetesen nem ritka a 7 euros pohar sor sem, illetve a 4 euros presszokave...


Belepoket a honlapokon megtalalod. Az allami muzeumok a honap -altalaban elso- vasarnapjan ingyenesek, egyebkent pedig ha 26 ev alatt vagy, vagy van diakigazolvanyod, akkor a lgetobb helyen van diakkedvezmeny. Altalaban 10 euro korul szamits egy teljes aru muzeumi jegyre. A Szajnan ezer eve nem hajokaztam de azt hiszem a bâteaux mouches (ami a Pont Neuf labatol indul) olyan 13 euro korul van egy felnottnek.


A kozlekedesi tarifakrol itt tudsz meg tobbet : www.ratp.fr


Nezd meg, hogy megeri-e esetleg tobb napi berletet venni, vagy netan Paris Pass-t, amivel korlatlanul kozlekedhetsz, emellett muzeumi vagy egyeb turisztikai latvanyossagokra is kapsz kedvezmenyt.


Disneybe termeszetesen kulon kell berletet venned, mert az 5. Zona. Marne-la Vallée fele kell kimenni az RER A-val. Marcius vegen pont nincs iskolaszunet (a Parizst es kornyeket magaba foglalo C zona szunete aprilis 2-an kezdodik) tehat elvileg ha hetkozben mentek, nem lesz nagy tomeg (hetvegen ajanlatos elkerulni). De azert 1 teljes napot igy is erdemes raszanni. Ha ram hallgattok, es csak 1 napot lennetek, ne vegyetek 2 parkos belepot, mert nem lesz idotok mindent kiprobalni. Az 1-es parkban inkabb mesecuccok vannak, a 2-esben pedig az ujabb jatekok (kiveve a Space Mountain mert az az egyesben van, ha jol emlekszem).

Emlekeim szerint parkonkent 50 euro korul van a napi belepo fejenkent (honlapon meg tudod nezni), plusz itt is szamolj fejenkent 30 eurot kb kajara, ilyesmikre.


Tehat mondjuk 5×50 = 250 euro a kaja/fo

100-150 euro belepok / hajokazas / helyben kozlekedes / fo (ha pl a gyujtojegyes megoldast valasztjatok)


Plusz Disney ami szerintem fejenkent 80-130 korul jon ki kozlekedessel / koltopenzzel (kaja)


Tehat osszesen kb 480-550 euro korul tippelek az 5 napra, plusz meg ha vennetek ajandekokat, ilyesmiket, akkor inkabb olyan 600 fejenkent.

2017. febr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!