Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen belépőjegyet érdemes...

Milyen belépőjegyet érdemes venni, ha Londonban szeretnénk meglátogatni a Madame Tussaud's, London Eye és London Dungeon helyeket?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert néztem, hogy van kombinált jegy a Madame Tussaud's oldalán, amiben 3 látványosságot lehet megnézni kedvezményes áron, de itt nem láttam a priority lehetőséget (sorban állás nélküli bejutás), azt csak a 2 látványosságos kombinált jegynél kínálta fel opcióként. Viszont olvastam olyat, hogy olyan sokan veszik meg a priority jegyet, hogy szinte már lassabb a sor a "soron kívüli" sorban, mint egyébként... aki mostanában járt arra, segítsen már, hogy hogyan jobb. Plusz, ha jól olvastam a kombinált jeggyel a Madame Tussaud's-ban kell kezdeni, mert ott nyomtatják ki, viszont mi a London Eye-al kezdenénk első nap, és másnap mennénk a Madame Tussaud's-ba és a London Dungeonba. Köszi a válaszokat!

2017. márc. 21. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Attol függöen, hany napot vagytok Londonban, nagyon ajanlom a London Pass-t. Rengeteg latvanyossagot tartalmaz es priority entry-t. Abban az esetben a sorrend is teljesen mindegy. Nem akarom itt reklamozni, mert sajnos nem kapok erte jutalekot, de en nagyon meg voltam elegedve vele. Nagyon hasznos app, utikalauz stb. 2 hetet voltunk es rengeteg fantasztikus elmenyünk volt. Voltak olyanok, amikre magunktol nem talaltunk volna ra es nagyon jo volt kerülni a hosszas varakozast.


Have a nice trip ;)

2017. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a választ. Csak egy hosszú hétvégére megyünk, 3 nap/2 éjszaka. Néztem a London Pass-t is, de az sajnos nem érvényes erre a három látványosságra. 1 napos Pass-t néztünk, de amit igazán meg szeretnénk nézni, talán 2-3 olyan van, ami a Pass-ban található, így úgy láttuk jobbnak, hogy az nem biztos, hogy kifizetődő lenne nekünk sajna.
2017. márc. 21. 11:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ára miatt a kombinált jegyet ajánlanám - én a sorban állásban is el szoktam foglalni magam - (még egyszer) elolvasom adott látványosságról miket írnak, ha tudok, fényképezek, iszok pár kortyot, stb. - túl lehet élni.

Ha kilátásról/panorámáról van szó, nem csak a London (új nevén Coca Cola) Eye játszik;

-Ingyenesen megnézheted a kilátást a Regent Parkban található Primrose Hillről (ezt egy piknikkel is egybe lehet kötni, utána jöhet a British Museum :),

- vagy a Walkie Talkie Building-ről ( [link]

- vagy a Shardról (Ny-E. legmagasabb épülete, azt hiszem Eu.-ban az ettől magasabb Moszkvában van)

- vagy 20 Fontért a St. Paul's kupola fölötti részéből, különböző magasságokból - hihetetlen élmény és körpanoráma tárul eléd + érzed a katedrális "szakrális" légkörét (én személy szerint nem vagyok vallásos, de nagyon megérintett, pont mise is volt), + a körbevesz a gazdag művészet - relative kevés turistával, nagyon színvonalas hely (a templom látogatóközpontjában van kávézó/kis bisztró, mellékhelyiségek), sőt, ha az mondod, h. misére mész, ingyenes a bementet ;)

Sok jó opció van, sőt számtalan idegenvezetés (minden nap 11-től a Green Park tube station Buckingham-palota P. felőli kijáratától indul ingyenes angol és spanyol nyelvű, nagyon klassz, sok történelmi adalékkal, aktuális történéssel, anekdotával, pl. királyi családról szóló sztorival (sokkal több, mint amit egy könyv nyújtani tud).

Többször részt vettem rajtuk más-más idegenvezetővel, és fizetősekre is beneveztem, h. jobban megismerjek egy-egy környéket (voltam East End tour-on ill. egy Pub Crawl-on, van még Camden Town túra, ill. British Museum-os is ennél a cégnél - Undercovered London)

2017. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tavasszal látogassátok meg Kew-t (kjút :) ), ami világörökségi helyszín is, meg tavasztól csodálatos látvány: [link]

Historic Royal Palaces - a Tower mellett a felújított Kensington Palota, Kew és Hampton Court is 'megér egy misét': [link]


Londonhoz ajánlanám, h. keressetek fel legalább egy híres piacot is, ahol általában nagyon klassz kajákat, jó cuccokat lehet kapni:

- Borough Market ( [link]

- Camden Lock ( [link]

- Covent Garden/ Apple Market ( [link]

- Brixton Station Road Market ( [link]

- Old Spialfiled Market ( [link]

- Portobello Road Market ( [link]


Sok helyen tartanak termelői piacokat, ún. Farmer's Market ( [link] + [link]


Kis adalék - sok 'leg'-gel, londoni kiutazás előtt szerintem érdemes (legalább ennyit elolvasni a városról): [link]


Itt lehet a Szt. Pálról informálódni, jegyeket foglalni:

[link]

Egyéb nyalánkságok:

[link]

Királyi parkok programajánlattal és a nyitvatartásuk:

[link]

Hyde Park 05:00 - 00:00

Kensington Gardens 06:00 - 18:15

Richmond Park 07:00 - 18:15

Bushy Park 06:30 - 19:00

St James's Park 05:00 - 00:00

The Green Park 05:00 - 00:00

The Regent's Park and Primrose Hill 05:00 - 19:00

Greenwich Park 06:00 - 19:00

Brompton Cemetery 07:00 - 18:00

Victoria Tower Gardens Dawn - Dusk

Grosvenor Square Garden 07:30 - Dusk

2017. márc. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!