Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kárpátaljaiak! Ungváron,...

Kárpátaljaiak! Ungváron, Munkácson és Huszton (és környékükön) milyen árakra számíthat az utazó több hetes tartózkodás esetén (magyarországi árakohoz képest)?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasható, hogy sokkal olcsóbb minden.


Na de mennyivel lenne az ottani árucikkeknek (és szállodáknak, ételnek, éttermeknek, kávézóknak, cukrászdáknak) kedvezőbb árfekvése?


Mennyit szoktak az ottaniak (akár magyarok, akár ukránok) egy-egy napjuk folyamán költeni? (Ha például (aznap) két fő étteremben ebédel és vacsorázik, cukrászdában beülnek egy-két sütire, kiegészítve a költekezést (jelen esetben) egy nem lepusztult, igényes hotelszobai éjszakával két főre.)


Egyedül a benzinről tudom, hogy az száz forintnak megfelelő hrivnyával kerül kevesebbe (hozzánk képest). Kedvezőbb az tény, de az is, hogy nem túl sokkal...



2017. ápr. 9. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Tavaly voltunk, Munkácson 3*-os szálloda kb. 3 ezer Ft/fő/éj volt. Sajnos a többire nem nagyon emlékszem, kb. 20-30 %-kal olcsóbb volt minden. De pl. a Shell kútnál a hot dog annyi volt, mint itthon.
2017. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A magyar árak 80%-át számold és nem ér meglepetés.

Mert amúgy nagyon változó helyenként meg termékenként. Van ami pl drágább is, de mondjuk turistákat azok a dolgot pont nem érintik. :)

Falusi jó, hangulatos étteremben pl kb 3500 forintból két fő szépen megvacsorazik, ugyanez mondjuk Beregszászban, a Magnum éttermében 5-6000. Mondjuk az tényleg jó hely.

2017. ápr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezek fényében most már aztán végképp nem értem...


Én azt hittem Ukrajna olcsó hely... Kis fizetések, kis árak.


De ha csak 20%-kal olcsóbb ott átlagban majdnem minden, ugyanakkor 20-30 ezer forintnyi hrivnyát keres a többség...


...akkor mégis hogy a manóba tudnak élni egyáltalán Kárpátalján az ottani emberek???

2017. ápr. 10. 22:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem minden, van ami pl 50% al olcsóbb. De van ami drágább is, pl a hasznaltautok olyan 2x annyiba kerülnek. Szóval olcsó hely lenne egy 100 ezer forintos átlag fizuval. Annyi minimum kellene. Az a titok, hogy a 30 ezres fizun kívül mindenki próbál mellékesen valamivel foglalkozni, mert az a rezsire elég csak és akkor még nem ettél...
2017. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!