Kezdőoldal » Utazás » Európa » A román Alexandria városa...

A román Alexandria városa (Bukaresttől délre) mesterségesen létrehozott?

Figyelt kérdés
Soha nem jártam ott, de láttam a térképen, hogy a város összes utcája szabályos derékszögben metszi a többit.
2017. ápr. 11. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Wikipédia szerint 1834-ben alapította Alexandru Dimitrie Ghica uralkodó, akiről a város jelenlegi nevét is kapta.
2017. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Ritkán jártam "természetes" városban, úgyhogy valószínűleg igen.
2017. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Minden város mesterségesen létrehozott, nem csak úgy kinőttek a földből, mint egy fa :)
2017. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Hiába pontozzátok le az előző válaszolókat, a városokat a többi településsel egyetemben emberek hozzák létre. Maximum talán egy barlangban lakó ősembercsoport "települése" tekinthető természetes eredetűnek.
2017. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak tervezett városok és spontán kialakult települések, a kérdező erre gondolt, csak rossz szavakat használ.
2017. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg már a középkorban is tervezett városok voltak ,legalábbis amik megmaradtak. Lehet, hogy pont ezért maradtak meg. (városfal, vásártér, csatorna...)
2017. ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudok a témához hozzászólni, de komolyan érdekelne mi vesz rá valakit arra hogy még román szinten sem túl jelentős városok alaprajzát bújja :D
2017. ápr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg már a középkorban is tervezett városok voltak ,legalábbis amik megmaradtak. Lehet, hogy pont ezért maradtak meg. (városfal, vásártér, csatorna...)"


De a tervezett város nem ezt jelenti, hanem azt, hogy központileg kijelölnek egy területet és felépítenek oda egy teljesen új várost, ahova betelepítik az embereket és az őket ellátó szolgáltatásokat. A "spontán" városok ezzel szemben úgy alakultak ki, hogy egy csoport fogta magát és letelepedett egy helyen, mondjuk folyók partján, jó legelőknél, útkereszteződésnél, majd ott kifejlődött egy falu, majd abból város, és így tovább.

2017. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!