Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan tudnék kijutni külföldr...

Hogyan tudnék kijutni külföldre pár hétre olcsón? Diákként dolgozhatnék is szállásért?

Figyelt kérdés

Megőrülök a semmittevésben, ahol én lakom semmi sincsen és unalmasak így a nyarak is. Tudok találkozni a barátaimmal (mondjuk a távolság miatt nem sűrűn), de szeretnék valami maradandóbbat is csinálni, ami itt nem fog megvalósulni. Diákkunka se nagyon van, csak nagyon minimális pénzért árufeltöltés és más fizikai munkák.

Ki akarok menni külföldre nyáron egy pár hétre, de annyi pénzem nincs hogy ez nyaralás legyen, és a szüleimet sem szeretném kifosztani, ezért arra gondolhat hogy ha Magyarországon van olyan lehetőség hogy szállást adnak kis fizetéssel munkáért, akkor külföldön is lennie kell. Nyelvtudással nincs baj, az angol megy felsőfokon, a német pedig alapfokon.

Vannak ilyen lehetőgek diákoknak? Szinte bármilyen állást elfogadnék, még fizika munkát is, hiszen már az is egy kaland hogy más országban vagyok.

Sajnálom ha hülyeséget kérdezek, nem vagyok jártas a témában:D Esetleg tudtok olyan oldalt mondani ahol ennek utána tudnék nézni?

17/l



2017. ápr. 14. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt elvileg 15 éves kortól már csatlakozhatsz. Diákmunkát külföldön csak 18 felett vállalhatsz, önkéntes viszont lehetsz, szállást, utazást, kaját fizetik.


[link]

2017. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ki akarok menni külföldre nyáron egy pár hétre, de annyi pénzem nincs hogy ez nyaralás legyen,"


1.- Külföldre egyedül - főleg munkavállalás szempontjából -, mivel 18 év alatti vagy, csak szülői engedéllyel mehetsz.

2.- pár hétre nem igazán szeretnek a munkáltatók munkát adni - ugyanis azzal rengeteg a papírmunka, adminisztráció (bejelentés, adózás, TB, stb)

3.- a ki- és hazautazásra lenne pénzed?

4.- bocs, hogy ezt mondom, de pont az ilyen, Te helyzetedben lévő lányokat szokták kihasználni: ígérnek munkát, lakást, ellátást, aztán amikor kint vannak, akkor belekényszerítik őket prostitúcióba - szóval azért óvatosan...


Ha annyira dolgozni szeretnél, akkor inkább próbálj meg a Balatonon munkát keresni - bár, ha az árufeltöltésre azt mondod, hogy "csak nagyon minimális pénzért árufeltöltés", akkor valószínűleg a Balatoni munkák sem fognak tetszeni...

2017. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Balatoni munka egy élmény.... :) A pénz mellett nekem rengeteg élmenyt adott, annyira megfertőzödtem, hogy nem sokára lehet költözök oda...

Bar már más munkám van és, nem is vagyok diák, de nem kell ahhoz külföldre menni....

Meg különben is... külföldre mesz dolgozni, akkor te ott dolgozni fogsz es nem nyaralni... telkesen mas a kettő...

2017. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha hazai középszintű/felsőoktatásban tanulsz, akkor az Erasmus program jó lehetőséget nyújt erre.
2017. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az elsőnek pedig a linkeket:)

A Balaton se rossz ötlet, de az valahogy sohasem vonzott. De azért szétnézek, hátha találok ott valamit:D

#3 te egyedül mentél vagy valamilyen társasággal? És milyen munkát vállaltál?

2017. ápr. 14. 16:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Workaway.info itt nézz szét.
2017. ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!