Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyi utazáshoz melyik a...

Erdélyi utazáshoz melyik a jobb valuta?

Figyelt kérdés
Mit érdemes vinni, HUF, RON, vagy EUR? Készpénzt érdemes vinni, vagy lehet sok helyen bankkártyát (Visa, Mastercard) használni? Esetleg automatából kivenni RON-t?

2017. jún. 29. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Románia fizetőeszköze a RON, tehát nyilván azt kell vinned. Egy két helyen forintot elfogadnak (piacon pl), de boltokban természetesen lejjel kell fizetni. Készpénzt érdemes vinni.
2017. jún. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hacsak nem a Keleti- vagy Nyugati-Karpatok valamelyik Isten hata mogotti falucskajaba latogatsz, akkor a bankkartyaval is siman lehet boldogulni. Egyebkent ha keszpenz a nyero, akkor en mindenkeppen az orszag penznemet javasolnam, ugyanis bar a romanok szeretnek mindent Euroban szamolni, fizetni nem igazan lehet vele. Forintot pedig en csak a Szekelyfoldon lattam, hogy elfogadnak, viszont ez esetben a vasarlo szamara kedvezotlen atvaltassal szamolnak.
2017. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy mi a fizetőeszköz, viszont ahová megyek ott szinte mindenütt elfogadnak forintot és eurót is. Készpénzt pedig csak annyit viszek amennyi feltétlen szükséges, kivéve ha sokkal jobb árfolyamon váltanak Magyarországon, mint ha ott vennék ki automatából.


Valaki, akinek tapasztalata is van, nem csak tippel mint az 1.?

2017. júl. 1. 10:38
 4/11 A kérdező kommentje:
Az tényleg igaz 2., hogy nálunk is jóval rosszabbul váltják az eurót.
2017. júl. 1. 10:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem, hogy hova mesz, ahol elfogadnak forintot es eurot is? En eltem Erdelyben eleg sokat, de lakberen vagy hasznaltauton kivul semmit nem tudtam euroban fizetni, forintot pedig csak a Szekelyfoldon lattam, hogy elfogadnak.
2017. júl. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Parajdra megyek és minden oldalon ki van írva, hogy mindhármat elfogadják. Bár az euróról már letettem, a kérdés csak az, hogy forint vagy lej készpénzben, vagy kártya?
2017. júl. 1. 21:24
 7/11 anonim ***** válasza:

En kolozsvari vagyok, Parajdot es kornyeket 2-3 evente meg szoktam latogatni. A helyzet az, hogy ezen a turisztikai helyen valoban fizethetsz forinttal vagy euroval is (az orszag tobbi reszere ez nem igaz, ott csak lejt fogadnak el. Euroban is csak akkor szoktak szamolni, ha autot vagy lakast veszel, illetve a havi lakbert is a legtobben igy fizetik). Amikor osszehasonlitottam az arakat, egyertelmu volt, hogy sokkal rosszabbul jarsz, ha forinttal vagy euroval fizetsz, mintha otthon barmelyik valtoban vettel volna lejt.


Ha kulfoldon akarsz penzt felvenni, az eleve plusz koltsegekkel jar, alapbol 500-2000 forint plusz 0.5-2.5%. Ha kartyaval fizetsz, akkor a bankok eloszor forintbol euroba valtanak at, majd eurobol lejbe. Raadasul az utobbi par evben a te szempontodbol a bankok elkezdtek egyre rosszabb arfolyamon valtani. Ugyhogy elotte mindenkepp erdemes a bankod weboldalat nezegetni vagy felhivni az ugyfelszolgalatot, hogy pontosan mi mennyibe kerul.


Szerintem anyagilag a legjobban azzal jarsz, ha otthon egy egyszeru penzvaltoban (lehetoleg olyan helyen, ahol minel tobb van belole) veszel magadnak lejt, ha esetleg elfogyna, akkor meg mindig tudsz kartyaval fizetni vagy penzt kivenni, ha megmarad valamennyi, akkor pedig olyan sokat ugysem buksz rajta.

2017. júl. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfontolom.
2017. júl. 2. 09:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Évente többször utazok Erdélybe, de biztosan csak tippelek. :) Ha ilyen jól tudod, akkor nem értem minek kérdezed. Valamint azt sem értem, hogy minek vinnél eurót lej helyett, amit lehet, hogy egy két helyen elfogadnak, de legtöbb helyen nem (pl ha szomjas leszel és bemész egy mezei boltba).
2017. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1, 9: Lehet, hogy nem tippelsz csak le vagy maradva. Nem azt kérdeztem, hogy mi a hivatalos fizetőeszköz, hanem azt, hogy mit érdemes vinni. Te mégis csak tippelgetsz, mert leragadtál a készpénznél.

Ha banki középárfolyamon számolják el a bankkártya használatot, akkor hülye leszek több százezer Ft-nyi készpénzt vinni magammal.

2017. júl. 2. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!