Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik időszakban érdemes...

Melyik időszakban érdemes leginkább Prágába utazni?

Figyelt kérdés
Prágába szeretnék utazni a közeljövőben. Még sose voltam, és nem tudom eldönteni ősszel vagy inkább tavasszal érdemesebb városnézésbe menni? Hallottam, hogy októberben van valami fény fesztivál, esetleg vannak még hasonló rendezvények amiket érdemes lenne kifogni?

2017. júl. 1. 08:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Prágát a legtöbb évszakban lerohanják a turisták és nehezen élvezhető a tömeg miatt. Ezért én mindig a téli, ünnepek utáni időszakot javaslom. Persze, hideg van, de ez ellen igen kőnnyű réteges öltözködéssel védekezni. És megéri, főleg, amikor hó lepi be a várost.
2017. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

Jöhetnek még vélemények! Esetleg ha van valakinek személyes tapasztalata az őszi vagy tavaszi utazással illetve az ottani rendezvényekkel kapcsolatban?

2017. júl. 1. 16:13
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Prága látnivalói nincsenek évszakhoz kötve.

Rengeteg a látnivaló, mindenféle fesztivál nélkül is.

A fene se menne télen sörözni...

2017. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%

Nem pontosan értettem, mi egyebet vársz kedves kérdező. Főleg miért kellett kiemelned a kérdésedet ahelyett, hogy földrajz órán telefon nyomkodás helyett odafigyeltél volna.

Próga itt van a szomszédban. Pár száz km-re. Amikor nálunk taknyos idő van, ott is hasonló. Ha tél van előttetek, tél van ott is. Köddel, takonnyal.

Ha tavaszodik, ott is virágoznak a fák.

De igazad van, a nyár a legelviselhetetlenebb és legdrágább időszak ott is.

Ha megbízol a válaszomban, akkor mész, amikor van időd, van elég pénzed és meg tudod oldani a kijutást, szállást a magad módján.

2017. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm széőpen az eddigi válaszokat! :)

Kedves utolsó, azért emeltem ki a kérdést, hátha van aki még nem látta, és némi személyes tapasztalat megosztásával hasznosan hozzá tudna szólni.

A válaszodból itélően, ez nem rád vonatkozott. Ha mindössze az a pár sor alapján van világképed a városokról, amiket a földrajz könyvben olvastál és egyébb szempontokról nem is hallottál, mondjuk az egyetem alatt, hogyan él egy város, felesleges ilyen válaszokkal vesztegetned mint a saját, mint mások idejét it! Ha szerinted az iskola arra való, hogy mindent megtanulhass a világról, anélköl, hogy személyesen átélnéd, akkor csak hasonló kommentek helyett inkább olvasgasd csak a könyveidet a padban, nehogy lemaradj valamiről....

2017. júl. 12. 12:16
 6/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom, mi bajod van, teljesen igaza van a 4-esnek. Mi nem tudhatjuk, hogy megrohadsz-e 30 fokban, vagy jégcsap lesz-e az orrodon -5-ben. Nem tudhatjuk, hogy zavar-e, ha esőben kell a városban sétálnod, vagy pl. van-e valami tavasszal előjövő allergiád. Igaz, hogy nagy valószínűséggel olyasmi az idő, mint nálunk, ezen nem kell felhúznod magad. Igaz, hogy akkor menj, amikor tudsz. Mi hiába írjuk, hogy indulj el szeptember 19-én, ha akkor nem enged el a főnököd, vagy addig nem lesz utazásra "kidobható" pénzed.
2017. júl. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én meg azt nem értem, minek írsz ha nem tudsz értelmesen a kérdésre válaszolni? Jó lenne, ha előbb megtanulnátok értelmezni a kérdést, mielőtt oda nem illő dolgokat írtok... Ha kicsit is odafigyeltetek volna a kérdésre, szó sem esett időjárási gondokról amin annyira felakadtatok! Minden város másképp fest földülő fákkal vagy hótakaró alatt! Egyáltalán nem az volt a kérdés, "mikor menjek, hogy ne ázzak meg vagy ne fagyjak össze", hanem, hogy mikor a leglátványosabb! Ha -20 fokon akkor akkor mennék, ha kánikula idején él leginkább a város, akkor akkor! Révén, hogy a városfejlesztés is a munkámhoz tartozik, a város élete érdekel, nem hogy mikor esik az eső, azt az időjáráselőrejelzésből is megtudhatom!

Kérném szépen előbb a kérdést értelmezni, aztán válaszolni, amennyiben tudsz segjteni, vagy továbbgörgetni!

2017. júl. 13. 00:50
 8/16 anonim ***** válasza:
26%

Hja, ha városfejlesztéssel foglalkoznál, akkor elég lenne, ha megnéznél 1-1 képet a város nevezetességeiről, máris tudnád a kérdésre a választ. Te, saját magadnak. Ugyanis még mindig nem tudhatjuk, hogy tetszik-e ha minden fehér a hó alatt, vagy inkább ragyogó napsütésben szeretsz látni mindent.

És mivel az eredeti kérdésed nem volt még ennyire sem konkrét, igenis idetartozó válaszokat adtunk.

2017. júl. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha elolvastad volna a kérdést, tudnád hogy rendezvényekröl érdeklődtem, nem hóról, de úgy tűnik az értelmi szintetek megakadt a hégy évszak jellegzetességein. Egyáltalán nem a kérdésre válaszoltatok, kikéve a kedves első válaszolót! Erről ennyit, kár rátok fecsérelni az időt...
2017. júl. 13. 10:32
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

"Melyik időszakban..."


"ősszel vagy inkább tavasszal érdemesebb városnézésbe menni?"


A rendezvényes kérdést pedig esetleggel kezdted, tehát az csak mellékes kérdés.


Innentől kezdve nem gondolnám, hogy mi vagyunk a hülyék.

2017. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!