Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményetek a lehúzásokr...

Mi a véleményetek a lehúzásokról, túlszámlázásokról? Elsősorban olasz viszonylatra gondolok. (többi lent)

Figyelt kérdés
Idén Rómában jártunk, tavaly Milánóban, mindkét út előtt olvastuk/hallottuk, hogy vigyázni kell mert éttermekben felszámolják a kitett kenyeret, ha leülsz az asztalhoz, többe kerül, túlszámláznak, erőszakos afrikai árusok nem hagynak nyugtot, stb. Na most ehhez képest semmi ilyesmiben nem volt részünk. Nem fizettünk sehol sem copertót (kivéve egy helyen, a Comói tó partján, de ott ki volt írva nagy betűkkel az étterem ajtajára, hogy 1EUR), nem volt túlszámlázás, az afrikai árusokkal speciel Rómában semmilyen kapcsolatunk nem volt, Milánóban meg simán leráztuk őket. Barátainkat 2 nap Velence alatt viszont simán elérték ezek a lehúzások, nem is értem, hogy csak szerencsénk volt-e, vagy ők valamit rosszul csináltak volna?

2017. júl. 16. 10:01
 1/5 anonim válasza:
Én ezen a nyáron eddig 2x voltam olaszországban,ès semmi ilyet nem tapasztaltam. Afrikai árusokat pedig elküldtem és azóta nem is látta őket. Nekem ami elég gakean
2017. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Elèg gyakran előjön hogy mikor kaja rendelésnél egy olasz kifejezést nem rakok a mondanivalóhoz akkor olyan furcsán néznek rám. De ha már egy olasz kifejezést kiejtesz akkor egyből barátodként kezelnek. Nagyon aranyosak :D
2017. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ennek a titka az hogy beszélni kell olaszul vagy olyan embert vinni aki érti a nyelvet

Egyébként ha látják rajtad hogy turista vagy egyből megindul a lehúzás azonban ha látja hogy beszélsz a nyelvén akkor még meg is vendégel (például ingyen fagyit kaptam) furcsa egy nézőpont

Afrikai árusoknak pedig meg kell mondani hogy tartózkodási engedély van? Vagy ha nem hagy békén megejtesz egy hívást a csendőröknek...

2017. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

3 éjszakát voltam Rómában júniusban!

Iagázábol én csak annyit tapasztaltam hogy ha leültem többet fizettem.

Szerintem az sem igaz hogy Rómna drága vagy is relative drága néző pont kérdése...

2017. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalataim Milanóban: Ha a cappuccinot a pultnál iszod meg olcsóbb, ha leülsz akkor picivel drágább. Ezt pl. nem láttam kiírva.

3 étteremben voltunk, ebből kettőben semmi gond nem volt, a harmadikban történt, hogy lerakott a pincér az asztalunkra 3 csomag grissinit vagy mi az, (4 szál vastag íztelen ropi) egy csomagot felbontottunk, megkóstoltunk, amiért 2 eurót felszámoltak a végén. Na, ez egy kicsit lehúzás.

A feketékkel a dóm környékén kell vigyázni, állítólag nagyon kedvesek, adnak egy cérna karkötőt, és utána nem veszik vissza, de fizess érte. Meg nyomják a kezedbe a magot, hogy etesd a galambokat, és utólag pénzt kérnek.

Ezeket könnyen ki lehet kerülni, ha nem veszed fel velük a szemkontaktust, és tovább mész. Csak idegesítőek.

Még a segítségnyújtással is vigyázni kell milánóban, ha túl készséges az illető, elkísér, megmutatja az utat, még buszjegyet is ad, meg minden, csak éppen utólag elkér 20-30 eurót. Ezt is csak sötétek csinálják, az olaszok európai módra segítenek, ha útbaigazítást kérsz.

2017. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!