Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért Párizs a szerelem városa?

Miért Párizs a szerelem városa?

Figyelt kérdés
Ez főleg azért érdekelne engem, mert a "szerelem városától" azt várná az ember, hogy egy színes, virágzó, boldog és változatos hely lesz. Na Párizs ehhez képest mindennek a szöges ellentéte. Komor, barátságtalan, szürke, eléggé koszos is, általában az idő is rossz, és van sok kifejezetten barátságtalan, lepukkant vagy éppen veszélyes, züllött környék is. Az utcák és épületek nagy része is egyforma, és annyira szerelmespárokból vagy szép nőkből sem láttam többet mint pl. Budapesten. Miért hívják akkor "a szerelem városának"?

2017. júl. 24. 12:42
 1/4 anonim válasza:
48%
Azért, mert értenek az imázsépítéshez. Meg gondolom, a középkorban sok volt arrafelé az utcalány.
2017. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom ha direkt ilyen negatív képet alakítottál ki magadban Párizsról, akkor bármi másba is bele tudsz kötni. Ha te tényleg ilyennek láttad, ahogy leírtad, akkor ne erre a kérdésre keresd a választ, hanem hogy Te miért nem tudtad élvezni, amikor ott jártál. Természetesen mindennek van jó és rossz oldala, de ha neked ez jött le Párizsról, hogy komor, barátságtalan, szürke, egyforma épületekkel, akkor szívből sajnállak.
2017. júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Velence is büdös (halszagú), szűk, néhol koszos, rengeteg emberrel, de egyébként gyönyörű.

Persze, hozzáállás kérdése, nekem piszkosul tetszett, szerelem első látásra :)


Egyébként mert a franciák sznobok (a zöm), emellett nagyon jól építenek imázst.

A sok marha meg beveszi, holott egyértelmű, hogy Párizs is csak egy nagyváros a maga negatív dolgával együtt.

2017. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én voltam kint egy évig,teljesen igaza van a kérdezőnek.

Mocskos szemetes a város viszont van valami feelingje ami vonzott.

Tele van mindenféle nációval a vilàg összes tàjàròl.

Nekem nem egy hètköznapi vàros volt.

2017. júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!