Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiában hogyan tudok...

Hollandiában hogyan tudok fizetni? Mennyibe kerül a pénzfelvétel?

Figyelt kérdés

Van egy euró alapú bankszámlám és egy Visa kártyám hozzá. Az a baj, hogy Hollandiában mindenki, azt hiszi, hogy a MasterCardok és Visak csak hitelkártyák lehetnek, de nekem ezek debit kártyák, mert saját bankszámlához van kapcsolva plusz a kártyára is fel van írva, hgoy debit....


Akárhova megyek mindig azt mondják, hogy hitelkártyát nem fogadnak el és mindig el kell magyaráznom, hogy ez nem hitel kártya. Ekkor általában megakarják próbálni, de soha sem sikerül, mert nem fogadják el a visat és a mastercardot.


(Nem túrista negyedben vagyok hanem a német határhoz közel)


Még huzamosabb ideig itt leszek, de nem tudom, hogy hogyan fogok fizetni, eddig akárhova mentem csak készpénzel tudtam.


Mennyive kerül a pénzfelvétel itt? Mert most az egyetlen opciónak az tűnik, hogy bizonyos időközönként felveszek egy nagyobb összeget és kézpénzel fizetek mindenhol.


Van valakinek bármilyen tanácsa, tapasztalata, akármi?


(huzamosabb ideig itt leszek)



2017. szept. 3. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdekes, itt Norvégiában senki sem figyeli a kezemet, hogy milyen kártyát dugok be a leolvasóba... Amikor fizetni kell, felém fordítja a kártya-leolvasót és ő addig mással foglalkozik.
2017. szept. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj, hogy nem hiszik el, hogy debit kártyám van és mindig megpróbálnak kioktatni, hanem az, hogy a poszterminálok nem fogadják el a visa és mastercardokat attól függetlenűl, hogy debit vagy credit cardok...
2017. szept. 4. 00:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy Maestro az a kártya? A MC/Visa mindenhol a világon elfogadott, ha van bankkártya-elfogadás. Sajnos a németek kitaláltak egy másik rendszert, így ott sok helyen nincs bankkártya-elfogadás, csak az EC Karte rendszer, lehet, hogy ez a határ túloldalára is átterjedt. Ahogy írod, huzamosabb ideig ott leszel, ilyenkor mindenképpen megérné ott nyitni egy számlát. Ahhoz már kapsz egy olyan kártyát is, ami használható.
2017. szept. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!