Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lengyelországban (Zakopane) a...

Lengyelországban (Zakopane) a lengyel mellett a németet vagy az angolt használják?

Figyelt kérdés
A helyi árusok melyik nyelvet értik inkább meg? Melyik a közkedveltebb?

2017. okt. 16. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Angolul el tudtam velük boldogulni, a németet nem próbáltam. Elég turistás hely, szóval megy nekik az angol.
2017. okt. 17. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon van olyan hely a világon, de Európában mindenképpen, ahol ha nem beszéled a helyi nyelvet, akkor nem az angollal lenne érdemes először próbálkozni.
2017. okt. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 pptomi ***** válasza:
76%
Némettel elboldogultam, de az angol jobban használatos. Viszont úgy éreztem, hogy a fiatal korosztályt nem számítva elég kevesen beszélnek idegen nyelvet, talán az oroszt leszámítva. A piacon viszont elég sok árus tud pár szót magyarul.
2017. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalat alapján az Activity-zés jön be náluk a legjobban. A fiatalokból találni olyat, aki megérti az angolt, de egyébként nem nagyon beszélnek idegen nyelven. Legalábbis akiknél mi próbálkoztunk, azok nem. Volt 1-2 jópofa árus, akik megpróbálkoztak más nyelven kommunikálni, talán inkább az angol ment nekik jobban. De volt olyan is, aki tudott kicsit magyarul is, de azért elég nehéz volt velük.
2017. dec. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!