Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi forintot érdemes...

Mennyi forintot érdemes váltani egy 4 napos londoni útnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez egyéntől függ, de nem vagyok tisztában az londoni árakkal és a fonttal...

Amire költeni szeretnék: étkezés, egy-két múzeum, kocsma/pub, szuvenírek, szóval ilyen turistás dolgok...



2017. okt. 24. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Múzeumok általában ingyenesek. :)

A tömegközlekedés, meg úgy minden jóval drágább mint Magyarországon. Válts mondjuk 40.000 forintot, abból ki kell jönnöd...

2017. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Múzeumok ingyenesek.

Ami nem annak az árait megtalálod a neten (Madame tussaud. london eyes stb)

kocsma árak ha ott akarsz enni, akkor 1 főre 10 fonttól számolhatsz. A legolcsóbb kaja a burger az olyan 7-8 font körül van. Szuvenírek 1 fonttól a csillagos égig a határ. Étkezés is függ, hogy hol és mit eszel. Egy jó kis kebab már 4-5 fonttól megy. De van meki ahol a sima burger 99 penny. De étteremben is lehet enni, ott átlagosan 13 -15 fonttól mennek az árak. London nem olcsó. Ha nem tudod mennyi pénzt vigyél akkor legyen nálad bankkártya.

2017. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Inkább vigyél több pénzt - vissza lehet váltani szinte veszteség nélkül, vagy bankkártyát. London nagyon drága és sok minden van, ami itthon nincs, könnyű elcsábulni. Szerintem napi 10 ezer nagyon alap dolgokra elég csak.
2017. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És ne feledj utánanézni az utazási áraknak! (londoni tömegközlekedés)
2017. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is kevésnek találom a napi 10.000Ft-ot.

Kezdésnek ha nem hamburgert eszel abédre ami £7-10, hanem valami más főételt akarsz az $15-nál kezdődik.

írtad, hogy mennél kocsmába is. Egy sör is £5-7-nál kezdődik és gondolom akkor már megkóstolsz 1-2 félét. Fish and Chipset is megszokta kóstolni mindenki azis £5 körül van londonban. Szuvenír is elég drága, akár csak a tömegközlekedés.

2017. okt. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
En 5 napot voltam nem Londonban (tehat kevesbe draga helyen), 50 ezret valtottam itthon, ez mind el is ment, es ha jol emlekszem meg kb 15 ezer korul fizettem kartyaval. Sztem bankkartya mindenkepp legyen nalad.
2017. okt. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

50 ezer forintot terveztem vinni, de így egy kicsit még bővítem a keretet.

2017. okt. 25. 08:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedésre számolj kb napi 10 fontot. Én mindig így megyek, van Oysterem amit pénzzel szoktam feltölteni.
2017. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!