Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazzak Franciaországba egy...

Utazzak Franciaországba egy hétre vagy inkább menjek el fesztiválra meg ejtőernyőzni?

Figyelt kérdés

A nyáron lehetőség van Franciországba menni a sulival. Nagyon szeretnék egyszer elmenni oda szóval jókor jönne, de hát ugye az utazás nem a legolcsóbb dolog. Nem akarom anyával kifizettetni (max. Csak amit nem tudom osszszedni), és a pénzt én is össze tudom gyűjteni. Viszont ha elmegyek akkor automatikusan lemondok az ejtőernyőzésről (amire szintén sokáig spóroltam és ősszel akartam is menni csak az idő miatt mindig el kellett halasztani) és a fesztiválozásról. Barátaim mennek Voltra és eddig úgy volt, hogy én is. Ők múlt évben is voltak, én akkor nyelvizsgáztam, szóvak nem jött össze.és az ezekre gyűjtött pénzem mind elmenne arra a francia hétre.szóval nem tudom, hogy döntsek. Franciaországba csak egy két barátom jönne, viszont később, egyetem mellet nem lesz esélyem szerintem utazni. De azt se akarom,hogy kimaradjak a nagy fesztivalélményből. (Ha tényleg olyan jó).

Szerintetek mit csinaljak? Melyiket?


2017. nov. 17. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Utazás hasznosabb, mint egy fesztivál. Mi olyan jó egy fesztiválban a tömegen kívül és a szinpadon ordítozó énekeseken kívül?
2017. nov. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
79%
Fesztiválra máskor is el tudsz menni, ez pedig lehet, hogy egy egyszeri alakalom illetve ha tanulsz franciát vagy angolt, akkor a még azt is gyakorlohatof
2017. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Utolso, ha azt vesszuk Franciaorszagba is ugyanugy el tud menni kesobb, viszont egy meghatarozott fesztival x-edik kiadasara mar nem biztos. Szerintem ez az egesz dolog korfuggo. Kerdes alapjan a kerdezo 18 kornyeken jarhat. Nekem szerintem 18 evesen szerintem meg sem fordult volna a fejemben, hogy orszaglatogatasra menjek egy popec fesztival helyett. Es ez igy volt eleg sokaig. Most 30 kornyeken ugyanakkor meg sem fordulna a fejemben, hogy fesztivalra menjek egy jo kis kirandulas helyett egy olyan orszagba, ahol meg nem jartam. En igy a fesztival/ejtoernyo programot mondanam, de azt hozzatennem, hogy barmelyiket is valasztod szerintem csalodni nem fogsz.
2017. nov. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, amugy az angolt gyakorolni Franciaorszagban, ez egesz jo volt :))
2017. nov. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a kérdező még ott tart, hogy neki inkább bejön egy fesztiválnak elnevezett, de a valóságban inkább a drogról, italról, hányásról és dugásról szóló és sokszor a sárban dagonyázó tömegrendezvény, akkor nem érett meg arra agyban, hogy az egyetemes és örök, francia kultúra látványa okozzon neki hasonló örömöt.


Az ejtőernyőzésről meg annyit, hogy amikor régen tanultam repülőt vezetni, akkor volt ott egy mondás a pilóták között, hogy:

"ép ember, ép ésszel, ép gépből nem ugrik ki önként"!

2017. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

10.29-esnek meg csak annyit, hogy én -ezek szerint a kivételek egyikeként- elsősorban a koncertekért mennék, és a barátaimért. És ha neked ezek a tapasztalaitaid a fesztiválokról, akkor azt kell mondjam, igazán sajnállak.

2017. nov. 18. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a szabadságot választanám, azaz azt, hogy maradjon pénzem egész nyárra programokra járni, ejtőernyőzni, fesztiválozni. Franciaországhoz elköltöd az egész pénzed, aztán ülhetsz otthon két hónapon keresztül. Ráadásul az ilyen iskolai utazások komfort szempontjából általában a béka feneke alatt vannak, a felét nem fogod igazán élvezni, mert állandóan hullafáradt leszel. Hosszú az élet, ha már dolgozol és keresel, annyit mész majd még Franciaországba, amennyit akarsz, most inkább élvezd a nyarat a barátaiddal!
2017. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!