Kezdőoldal » Utazás » Európa » Segédmotoros kerékpárommal...

Segédmotoros kerékpárommal elmehetek-e külföldre? A neten többször olvastam, hogy, , ez a motor elvitt Horvátországba/Olaszországba" kis 50ccm-es motorokhoz. Ez kamu, illegálba tolták, vagy szabad? Én franciaországba a 911 X-Parkba szeretnék elmenni.

Figyelt kérdés

#segédmotoros kerékpár #Kźülföld #franciaországi út
2018. jan. 2. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Például ilyen 50 ccm-es Hercules Sprint segédmotorral sokat jártam külföldön.

[link]

A rendőrök gyakran felfigyeltek rám amiért nincs a motoromon rendszám. De mindig megértették hogy Magyarországon nem kötelező a segédmotorra a rendszám. Ez a motor a valóságban is 50 köbcentije ellenére vitte a 80-at, hátszélben meg a 100-at. Persze az utóbbi mondatot csak "súgva" mondtam, hisz segédmotorra nem ez a megengedett. De rengeteg szép élményem volt ezzel a motorral. Ja és a kötelező biztosítás mellé kellett kérni idehaza a díjmentesen mellékelt zöld színű biztosítási papírt is, ami külföldön is igazolta hogy van rajta biztosítás.

2018. jan. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 D. Brasco ***** válasza:
Regebben még talán meg lehetett ezt jatszani hogy kisunnyogtal vele kulfoldre,de ez mára felejtős.........senkit nem fog meghatni a "nálunk otthon nem kell rá rendszám" duma!Tekintve hogy minden orszagnak sajat szabalyozasa van az 50-es motorokra es annak minden ott kozlekedő motornak meg kell felelni!A rendszám hiányát meg kilometerekrol ki fogjak szurni!
2018. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!