Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hová költözzek Dél-európában?

Hová költözzek Dél-európában?

Figyelt kérdés
Voltam már olaszországban, franciában, spanyolban is nyaralni, mindegyik tetszett és pár éven belül szívesen kiköltöznék. Melyik országba és azon belül melyik részére éri meg kimenni, ha mindenképpen mediterrán helyen szeretnék élni? Illetve nyelv szempontjából melyik a lekedvezőbb? (németül tudok de a nyelvtanulás nem akadály)
2018. febr. 1. 20:14
 1/10 anonim válasza:
100%

Olaszország kb olyan, mint Magyarország és Románia keveréke. Milánó a legjobb hely, az kb. a budapesti szintet hozza.


Franciaország és Spanyolország sokkal jobb helyek, de Spanyolországban nagymértékű jelenleg a munkanélküliség.


Szerintem Franciaország lenne az ideális választás, bár az annyira nem "dél-európai" sokkal inkább hasonlít Angliára vagy Németországba, csak kevesebb a szexuális prűdség.

2018. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
30%
Franciaországban például a mai napig normális dolog férfiként bókként megérinteni a nőket és szexuálisan hízelegni nekik, akár a popójukat is megfogni. Strandon nem ritka a monokinis lányok látványa, és statisztikák szerint a világon a franciák szexelnek a legtöbbet (a magyarok után mellesleg).
2018. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Én is hasonló dolgokról olvastam. A lényeg, hogy hogyha fontos az életedben a szex, akkor a magyarok az egyik legnyitottabb nép efelé, és utánunk közvetlenül következnek a franciák, a többi ország sokkal prűdebb.


Olaszok, spanyolok konzervatívabbak, és a gazdaság se megy olyan jól ezen helyeken. Olaszország tényleg egyre inkább egy afféle magyar-román keverékre hasonlít, Spanyolország látszólag nagyon high-tech és toleráns, viszont borzalmasan magasak az árak, és ott a legnagyobb a munkanélküliség az EU-n belül.


Ezzel szemben a franciáknál munkahely, szex, és, gyönyörű nők várnak, csak tanuld meg a csigazabáló nyelvüket.

2018. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Èn Franciaországban élek, tizensok éve, és kissé elképedve olvasom amit az eddigiek leírtak...


Az egyetlen, ami igaz, az az, hogy a nyelvtudàs elengedhetetlen, ha Franciországban akarsz munkát vàllalni. De nem ám az alapszint, hanem egy jó közép-felsőfok. Illetve egy jó szakma sem árt mellè. Ugyanis enélkül te leszel az ixedik a sorban, akit megelőznek majd az Eszak-afrikai, illetve a román bevándorlók, akik egèsz kiskoruk óta az iskolában tanuljàk a nyelvet, és általában elég jól is beszélik.


Munkahely tekintetében sajnos csak hajszàlnyival jobb a helyzet, mint a Spanyoloknàl vagy az olaszoknàl.


Ok, itt van pl minimálbér, ami nettó 1100 eurò. Ez soknak tűnik.

De valójában ha belegondolsz, hogy -főleg délen- egy valamirevaló kis garzon bérleti díja kb havonta 500-nál kezdődik, akkor annyira már nem is sok. Különösen úgy, hogy csak akkor tudsz bérelni bármit is, ha bemutatod a határozatlan idejű munkaszerződésed, ès a bérpapíroddal igazolod, hogy a lakbér minimum háromszorosát megkeresed nettóban.

Tehát itt eleve el is akadtál, mert minimàlbérből nem fogsz tudni lakàst bérelni, szóval ördögi kör.


De tegyük fel, van egy jó szakmàd. Pl tudsz építőiparban dolgozni, vagy egèszségügyben. Vendéglàtás is ilyen, de a kínai étteremtől óva intenélek, ugyanis az a rabszolgamunka amit ott vègeztetnek a honfitàrsakkal éhbérért (vö a bruttó 9eurós minimálbèr helyett jó, ha megkap 2-t az illető) ráadàsul feketén, mert nincs bejelentve, tehàt se betegbiztosítás, semmi, ès rendszeresen teszik ki a delikvenseket egyik napról a màsikra egy fillèr nèlkül az utcára a ledolgozott hónapjuk utàn, ha meguntàk őket, vagy túlzottan kezd kinyílni a szemük, és szerveznek be új embert akinek kell a hely.


Szóval ha van egy jó szakmàd, akkor mondjuk ragaszkodsz a havi 1500 eurós nettó (kb 1800 bruttó) fizetési igényhez. Ez nem lesz egyszerű, mert erre hatalmas (majdnem 2500 euró) a munkaadói járulék, a cégek ezt meg nem nagyon szeretik fizetni, de legyen.


Szóval 1500 euró, ès talàlsz lakást 500-èrt (ha szerencséd van). Ekkor marad 1000 euró a megélhetésre.


Ebból kapásból havonta 150-et félre kell tenned a személyi jövedelemadóra (vagy később kérheted a havi levonàst) ès mondjuk 80-at a helyi lakhatàsi adóra, ha olyan városban élsz, ahol ez nem túl magas, ès nincs tv-d. Ha van tv-d, akkor ez is inkább 100 havonta.


Szóval 200-250 az adó. Marad 750-800 euród.


Rezsi : kis lakàsra 50-100 havonta, attól függően, hogy mit tartalmaz a bérleti szerződès és a közös költség. Víz, villany, gàz, szemétdíj... lakàsbiztosítàs is kötelező, 10 euró.


Internet (+tv + telefon) 30 euró


Tehát alsó hangon egy 80-as a rezsi mondjuk. Marad 670-700 euród.


Telefonelőfizetès : ez tényleg nem drága, ha nem akarsz telefont is mellé, már 2-5 euróért lehet előfizetèses csomagot venni.


Betegség : a tb itt csak az alapellàtàs 70%-át àllja, kiegèszítő biztosításos rendszer van. Tehát ha nincs ilyen kiegészítő biztosítàsod (amit ma már elvileg a munkaadó köteles biztosítani, viszont levonja a fizetésből) akkor háziorvosnàl minden egyes vizit 23 euró, szakorvosnàl 36-tól felfelé, plusz a gyógyszerek egy része. Ha nem vagy beteg, akkor csak a mutuelle díja van, ami havonta kb 20-50 euró formulától függően.


Közlekedès : na ez attól függ, hogy hol laksz, és milyen messze vagy a munkahelyedtől, mivel jársz be.

Vidéken szinte elengedhetetlen az autó, ennek van egy fenntartàsi költsége (tankolàs, kötelező biztosítàs, szerviz, benzin, autópàlyadíj...) vagy mehetsz tömegközlekedéssel. Azért havonta èn egy 150-200-at ràszàmolnèk erre is, de ez mondjuk csökkenthető, ha a munkahely mellett laksz (akkor viszont lehet, hogy a lakbéred lesz több).


Mondjuk így minden levonás utàn marad 500 euród "élni", tehát kaja, ruhàzkodàs, lakàs berendezèse, szórakozàs.


Ez nem éppen sok, de azèrt valamennyire elmegy, bár a havi bevàsàrlàst én úgy 200-250 körülre saccolnám egy embernek (mi hárman vagyunk, nekem kb havi 600-650 a bevàsárlàs- kaja, tisztítószerek, egyéb...)


Szóval szórakozàsra, ruhàzkodàsra, orvosra mondjuk marad 200 euród.


Egy szórakozóhelyen dèlen egy pofa sör 5 eurónál kezdődik, koktélok 7-10 euró.

Étterem minimum 20 euró fejenként egy egyszerűbb étkezès ha vacsoràzni mész.


Innentől gondold át, hogy megéri-e, mert az 1500 eurós nettó fizetès sajnos sokaknak bizony álom marad még a mai napig is.

2018. febr. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy meg aki szerint normàlis a csajok fenekének fogdosása az utcán (ez a legnagyobb blődség amit valaha hallottam) annak tudok ajànlani egy jó tolmácsot a rendőrségi tárgyalàsra, hogy kiengedjék a fogdából, ugyanis ez itt "harcèlement sexuelle", azaz szexuàlis zaklatás, ès kőkeményen büntetik.

Pénzbüntetés tuti, de egy jó kis őrizetbevétel, esetleg szabadságvesztès sem kizárt.


Ennél kevesebbért is ìtéltek már el embereket itt.

2018. febr. 2. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
66%

#5 Már Franciaország is ilyen szexuális dolgokban? :(


Pedig nemrég Catherine Deneuve, és több más francia feminista nő felszólalt az úgynevezett "#metoo" amerikai mozgalom ellen, és ismerte el azt nem másnak, mint anti-szexuális angolszász puritanizmusnak, aminek semmi helye az európai szexuális kultúrában. Deneuve konkrétan megvédte a férfiak azon jogát, hogy szexisen flörtöljenek a nőkkel.

2018. febr. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos délen mindenhol ugyanaz vagy még xarabb a helyzet , mint itthon ráadásul egyik nyelv sem könnyű.

Külföldre csak germán nyelvterületű országokba érdemes költözni , nyelvet beszélő, szakmával rendelkező és ahhoz értő, dolgozni akaró és tudó , becsületes embereknek. Ezek hiányában semmi értelme.

2018. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Deneuve mama kicsit már szenilis amúgy is, és elég nagy kampány indult ellene ez utàn a kijelentése után.


Megjegyzem, szerintem a francia nőknél (főleg a fiatalok esetében, a 70-80 as korosztály valóban nem annyira) feministábbak szerintem nem sokan vannak Európában.


Kezdjük ott, hogy én pl kuriózumnak szàmítok, még a férjem csalàdjában is, mert tudok főzni, és szeretek is. Valamirevaló francia nő étteremben eszik, vagy a férfi főz odahaza. De maximum egy tojásràntottát tud összedobni, vagy még azt sem.


Ez az az ország, ahol Sarkozy-ig elvált ember pl nem tölthetett be magas állami tisztséget. Mitterrandnak pl volt egy eltitkolt gyereke is (lehet, a többinek is csak nem tudunk róla).


Szerintem a francia nők nagyon sokszor lekezelően bánnak a fèrfiakkal (tisztelet a kivételnek) a férfiak pedig igenis sokkal lovagiasabbak, mint pl a magyarok. Nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom, a férjem előtt volt 3 francia barátom (persze magyarok is, de 40 éves vagyok, szóval benne a korban).

2018. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
70%

Egyébként 80%, megkérdezhetem, hogy te mit gondolsz Simone de Beauvoir-ról, és egyéb szex-pozitív feministákról? Szerinted normális dolog az, ahogy a modern feministák ennyire nem vonják be a szexuális vágyakat és érzéseket, motivációkat a modern ideológiai vitákba és közgondolkodásba?


Én például nagyra tartom Beauvoir-t, de a fent említett #metoo-s amcsi feministákkal nem tudok mit kezdeni.

2018. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván Beauvoir nagy "gondolkodó" volt (ha lehet annak titulàlni), és természetesen megalapozta a nők szexuàlis felszabadítàsának az eszméjét, de totàl nem ugyanazon a síkon mozog a két téma.

Ettől még nem fogdoshatod a nők fenekét az utcán, ugyanis a minimum, hogy lekever egy pofont, de akàr fel is jelenthet, és igaza lesz.

Én a tapasztalataimat írtam le, mivel lassan egy fél emberöltőnyi ideje élek ebben az országban, és làtom mi történik, milyenek valójában az emberek, nem csak olvasmànyokból tàjékozódtam.

A meetoo kampány esetében meg addig jó neked, amíg nem tudsz vele mit kezdeni, azaz amíg nem vagy közvetlenül, vagy közvetetten érintett a témában. Én személyesen érintett vagyok, 4-6 éves korom között rendszeresen megerőszakolt egy vèn pedofil az uszodàban. Majdnem 30 év kellett, hogy tudjak róla beszélni, annyira szégyelltem magam miatta. Szerintem ha van vagy lesz egy lányod, és megtudod, hogy ilyen élményben volt rèsze, soha többet nem fogod szánalmasnak nevezni ezt a kampányt...

2018. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!