Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tapasztalatok a Metropol...

Tapasztalatok a Metropol Euronight vonatról?

Figyelt kérdés
Ősszel mennénk Krakkóba, és a vonat is opció. A kérdés, hogy mindenképp váltsunk hálókocsi jegyet biztonsági okból, vagy ha fent tudunk maradni egész éjszaka, nem szükséges?
2018. márc. 1. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Annak mi értelme van, hogy éjjel utazol, de alig alszol valamit és dög fàradtan látsz neki a napi teendőidnek / városnézésnek?
2018. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Biztonsági okokból felesleges, ugyanis nincs veszély.

Egyébként a vonat kb 5x drágább a busznál, és lassabb is, de ahogy gondolod.

2018. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most épp van Special menettérti jegy 39 euroért, ami kb annyi lesz, mint a busz :) Ha nem változik az új menetrendben, továbbra is opció lesz.
2018. márc. 1. 10:03
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha éjszaka utaztok, akkor hálókocsis legyen.

Ha nem akartok aludni, akkor ne éjszaka utazzatok.

2018. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként a vonat kb 5x drágább a busznál, és lassabb is, de ahogy gondolod."


Ha drágább is, vannak más szempontok is. Sokkal biztonságosabb. Mennyi autópályán árokba borulós elalvós baleset volt az elmúlt években?

2018. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Mennyi autópályán árokba borulós elalvós baleset volt az elmúlt években?"


És mennyi busz jár fel-alá naponta a világon baleset nélkül?

2018. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ti tudjátok, de repülő se sokkal drágább (vagy még olcsóbb is lehet), mint vonatozni (főleg hálókocsiban.)

Az utazási idő kb 1 óra. Tudom, ki kell jutni a reptérre meg 2 órával korábban blablabla.

De most ránéztem a LOT oldalára és 100 euróért van oda vissza szeptemberre. Bár attól függ, hogy mennyi a csomagotok.


Egyébként nem muszáj hálófülke.

Ha repülő nem jöhetne szóba, én tuti busszal mennék.

2018. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak most láttam, hogy lesz repülő is! Köszi az infot! Majd átgondoljuk :) Bár a busz vagy vonat mellet szól az, hogy közel van a városközponthoz.
2018. márc. 2. 09:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Krakkó pont a határán van az értelmesen buszozható távolságoknak. Ha van olcsó repjegy, én inkább azt venném, jobb a reptéren olvasgatni, mint a buszon. Éjszakai vonatozáshoz viszont túl közel van, felesleges. Mondom ezt úgy, hogy az éjszakai vonat a kedvenc közlekedési módom, de az tényleg ilyen 700-800km-től felfele jó.
2018. márc. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként a vonat kb 5x drágább a busznál"

De 100x kényelmesebb.

2021. okt. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!