Kezdőoldal » Utazás » Európa » Körösszegapátinál (Bocskai...

Körösszegapátinál (Bocskai utca vége) át lehet menni hivatalosan Romániába Körösszegre?

Figyelt kérdés
Akár autóval vagy gyalog
2018. máj. 1. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Az ott a schengeni övezet külső határa, csak hivatalos határátkelőhelyen lépheted át. A legközelebbi Körösnagyharsányban van és csak szombaton van nyitva.
2018. máj. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A határig el lehet menni gyalog szétnézni vagy esetleg van valami őrség akik visszafordítanak?
2018. máj. 6. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
2018. máj. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És akkor az az út viccnek van ott? Ez komoly kérdés. Legyen rajta akadály, ha sose szabályos pont ott átmenni. Ha meg nincs ott semmi, akkor mindig is létezni fog olyan szemszög is, hogy vicc kategória a dolog, mert továbbra is igaz az a tény is, hogy az ott egy út és egy útnak nem az a rendeltetése, hogy el legyen kerülve, hanem a rajta haladás
2018. máj. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a hosszú linkek direkt rontódnak el az ide kerülésük után? (csak úgy az igazi, ha a szóköz utáni fekete rész egybekerül a tényleg kék résszel)
2018. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 Igen van ott út csak a "falu végén" az utolsó háznál vége az aszfaltozott útnak, van egy kitaposott keskeny (kb 1.5 méteres) földút amire igencsak belógnak a bokrok ágai. Igaz az a földút rajta van a térképen csak nem tudtam hogy rá lehet e menni "hivatalosan" autóval. Pont hogy nem elkerülni szerettük volna hanem ott átmenni hogy ne kelljen Ártándnál kerülni mert ott van a hivatalos határátkelő.

Aki tényleg tudja (esetleg járt arra) ha valaki elmegy a földúton jelzi valami hogy hol a határ vagy ha valaki "észre veszi" hogy ott megy át valaki számíthat valamiféle büntetésre? <- Ezt a "nem hivatalos" határátkelő miatt kérdezem.

2018. máj. 10. 07:37
 7/8 anonim ***** válasza:
hát akkor eleve nehéz kocsival átmenni ott ha annyira kevés a hely (szélességben)... arra mondtam, hogy ott az út, ahogyan a google műholdas képén láttam, azon földútnak látszott (a földút voltát tehát sejtettem, azt már nem h ennyire túl keskeny)
2018. máj. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még mindig érdekelne hogyha esetleg letennénk az autót a faluban és gyalog szeretnénk megnézni a határt akkor odáig szabad e menni vagy esetleg vissza zavarnak hogy nem lehet arra menni? Esetleg valaki valami infó erről?
2018. jún. 19. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!