Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti mit néznétek meg/mit...

Ti mit néznétek meg/mit csinálnátok Dublinban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén egész nyárra Dublinba utazom, de nem találtam egyelőre sok programot magamnak. Akik voltak már ott, mit néztetek meg? Mi az, ami különleges és kihagyhatatlan?

Több múzeumot, az állatkertet, pár épületet és pubot már felírtam, de minden érdekel!

(Esetleg még Maynooth is szóba jöhet, ha ott ismertek valami érdekességet)



2018. máj. 24. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

"több múzeumot, az állatkertet, pár épületet és pubot már felírtam"


Kb. ennyi dubaj, még ott van a tengerpart de az sem egy nagy dolog.

2018. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egész nyáron ott leszel, akkor ne csak Dublinba gondolkodj. Bérelj kocsit párszor, nézz buszos kirándulásokat, Írországban az igazi szépséget és élményt vidéken találni, nem a nagyobb városokban.
2018. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Modern Művészeti Múzeum:ingyenes a belépés

Phoenix Park: őzikék szabadon vannak és láthatsz mókusokat is

Temple bar: drága, de megéri

Trinity Collage & Book of Kells

Irish Whiskey Museum :nem vészes az ára, 4 féle whiskeyt kóstolhatsz és poharat is kapsz ajándékba Dublin Castle: itt nem voltam bent

Christ Church Cathedral: fillérekért bemehetsz körülnézni

Kilmainham Gaol (börtönmúzeum): sajnos ida nem jutottam be, mert megtelt aznapra

Drimnagh Castle: messze a központtől, eldugott kis váracska, ahol úgy keltették fel a kertészt, aki egyben idegenvezető is volt, hogy vezessen körbe :DDDD el se hitték, hogy turista vagyok :D

Wall of Fame

Irish National War Memorial: aranyos, nyugis park emlékművel, kellemeset lehet sétálni

Van egy templomból kocsmává alakított hely, marha jó :D

Városon kívül pedig Bray & Greystones és Malahide Castle

2018. júl. 14. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, most vagyok itt kb egy hónapja, nagyon tetszik a hely. Alapjáraton dolgozni vagyok itt, szóval heti egy-két teljes napra jutok be csak várost nézni, amúgy meg csak délutánonként, de eddig voltam az állatkertben, ami ugye a Phoenix parkban van, szóval azt is megnéztem. Greystones az elsők között megvolt, nagyon szép hely, szerintem még visszanézek esetleg strandolni is, mert már hetek óta kánikula van itt, kb 4x esett június közepe óta, és azok sem tartottak sokáig.

Megnéztem múlt héten a Nemzeti Galériát is, gyönyörű festmények vannak kitéve, és majdnem az egész ingyenes, láttam Picasso és Monet képet is, voltam a Whiskey Múzeumban, a Trinity College-ben is sétálgatni, és a Liffey partján is sokat jártam már, bár az inkább pár híd miatt érdekes, mint a folyó miatt.

Maynoothban lakom, szóval az itteni nevezetességek is megvoltak, az egyetem, a maynooth-i vár(rom), és van itt egy golfklub-szálloda, a Carton House, ami hatalmas és szintén gyönyörű, van egy erdeje is, itt biciklizni szoktam.

Tényleg szép ország, nagyon tetszik, hogy tulajdonképpen olyan 20percre vagyok autóval a nagyvárostól, de mégis vidéki és természetközeli élményt kapok, mindenhol tehenek (és lovak, de egy lovardában dolgozom, szóval ez szakmai ártalom is lehet..), mezők vagy erdők.

A maynooth-i várban pedig kaptam egy szórólapot az ország összes hagyatékáról, szóval a következő hónapban lehet kicsit messzebb is utazgatok majd, a Connemara NP-ot mindenképpen megnézném például.

Mindenkinek ajánlom Írországot, és nem csak pár napos ittlétre, mert jó messze vannak egymástól a nevezetességek még itt a környéken is, sokkal élvezhetőbb, ha mindenre jut időd.

2018. júl. 16. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!