Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzt adjak a gyereknek...

Mennyi pénzt adjak a gyereknek OLaszországba?

Figyelt kérdés

A fiam elutazik az osztályával 5 napra Olaszországba. Szállás, belépők, reggeli-vacsora biztositva.


Tehát ebédre kell költenie, meg zsebpénz hogy vegyen pár szuvenirt, apróságot.

17 éves,


ti mennyit adnátok?


2018. jún. 14. 21:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Velencébe, Veronába mennek, illetve 2 napot tengerparton lesznek.
2018. jún. 14. 21:58
 2/10 anonim ***** válasza:
100-150 eurot adnék.
2018. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
70-80 € max. Annál többet soknak tartok, nem kell minden kacatot megvenni. Én is kijöttem ennyiből 2 éve és nem üres kézzel érkeztem haza és a kaja is belefért (nem a legdrágább éttermet kell választani, érdemes elsétálni a főutca végéig pl, ott sokkal olcsóbb lehet).
2018. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ebéd 20-30 euró simán van egy főre.


Fagyi 2-3 euró, az apróságok meg nem olyan olcsóak, kivált Velencében.

2018. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as, az osztályával megy, tehát ő NEM dönthet, hová akar beülni... ahová a tanárok mondják, és ha ez drága hely, akkor drága hely.


Kérdező adj neki inkább 100-150-et, a maradékot max. visszahozza, de 70-80 euró nem lesz elég.

2018. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell kapásból belém kötni, kedves utolsó. Én is voltam ilyen kiránduláson kísérni, ismerősök gyereke is és nem a tanárok szabták meg, hova üljön a csoport, hanem szabadidő keretében egy bizonyos területen oda mehettek, ahová akartak. Nem kicsikről van szó, 17 éveseket simán elengednek.

Úgyhogy nem kell kapásból kijelenteni, hogy nem lesz elég az általam írt összeg. 150€ majdnem 50 ezer Ft, én ennyit soknak tartok egy főnek 5 napra ebédre meg egy-két szuvenírre és kész.

2018. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100-150 eurót készpénzben, és vészhelyzet esetére vigye a bankkártyáját.
2018. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

70 euró, 5 napra? De édes. :)


150 szerintem reális, ha nem akar semmi különlegeset venni. Meg szerintem ha már eljut Olaszországba, ne a mekis kaját egye már, amit itthon is tud a Deákon.

2018. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nem viszik őket csapatostul ebédelni valami, az idegenvezető által ismert, bevált helyre, akkor egy-egy nap spóroljon és pizzaszeletet vegyen üdítővel, nagyon finomakat lehet kapni.


Ha be akarnak ülni, akkor vigyázni kell. Iskolával, busszal voltam szülőként, a Cinqueterrén történt, hogy három kislány beült egy-egy adag pennére egy étterembe, mondták a pincérnek, hogy sietnek, mert megy tovább a csoport. Fél adagokat kaptak, teljeset számláztak, valami 16000 Ftnak megfelelő eurót hagytak ott és nem mertek/tudtak vitázni. A buszon mesélték felháborodva.


Mi a tanulság? Meg kell nézni az árakat. Turista menüt rendelni, ami gyorsan készen van és egyértelmű, ki van írva krétával egy táblára. Ne tudja a pincér, hogy kényszerhelyzetben van és siet. Nem a főtéren eszünk, bármennyire is csábító.


A legjobb, ha lekövetik az idegenvezetőt, ő biztosan tudja a tutit, ő is eszik valahol.


150 euró illetve kissé fölötte, kisebb címletekben, apró is legyen, wc-re. Ha meglát egy helyi vicces pólót, az belefér.

Víz, rágó mindig legyen nála. Esténként a szállásnál vásárolhatnak boltban gyümölcsöt, édességet, kis üdítőt másnapra.

2018. jún. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Verona egy putri de utcai hamburgeresnél 3 euró egy szuper burger. Ha rendes éttermi étel akkor olyan 12 euró a kaja. Velencében akár 25 is lehet. Vannak extr€m helyek ahol 8 euró a kávé és van ahol 2.10.

Szuvenírek:hűtmágnes 3 eurótól 4.50ig terjed. Kalap sapka olyan 13_25 euró.

Fagyi 1.20 tól 1.60 ig.

Hajókázás 14 euró

Múzeumok kiállítások 10 euró belépő

Ha strandra mennek ott általában ingyenes de van ahol szednek belépőt 4 euróért. Kilátó torony 6 euró.


Remélem tudtam segíteni

2018. aug. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!