Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen késsel (bicskával)...

Milyen késsel (bicskával) kapcsolatos törvények vannak Lengyelországban és Szlovákiában?

Figyelt kérdés
Táborba megyek majd oda, és szeretnék magammal vinni egy 8,5 cm pengéjű bicskát.

2018. jún. 18. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Félsz, hogy lekapcsolnak? Szerinted itthon a rendőr megkérdezi mindenkitől, "te gyerek milyen bicskád van?"
2018. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Egy táborban semmi helye az általad kérdezett eszköznek. Vagy ha aztgondolod mégis, hogy van, keresd fel sürgősen elmeorvosodat!!!
2018. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Ha megis vagy olyan elmeroggyant, hogy nem körömcsipesszel akarja agakat metszeni, halakat feldolgozni, zsinorokat elvagni, fat faragni stb... (ez leginkabb az elözö hozzaszolonak szolt, aki ugy tünik, nem mozdult meg ki a termeszetbe), akkor a helyedben valami olyasmit vinnek, amiröl egyertelmüen latszik, hogy elsösorban eszköz, mint pl. Victorinox vagy Leatherman. Nagyon ajanlom meg a nagyon rövid pengejü, olcso, de fantasztikusan hasznalhato (nagyon meglepödtem, de azota minden turan magammal viszem) Morakniv Eldris-t. Nem hinnem, hogy ebbe barki belekötne. Kort ugyan nem irtal, de iskolai tabor eseten azert nezz utana a szabalyzatnak, esetleg kerdezz illetekes szemelyt. Ajanld fel, hogy leadod es, amikor kell, elkered arra az idöre, mig elvegzed az adott feladatot.


Lenyelorszagban egyedül mas targynak alcazott kest nem vihetsz magaddal, de jogilag elvileg egy machete meretü kes sem kifogasolhato.

Slovakiaval kapcsolatban meglepö modon nem talaltam infot. Velemenyem szerint, az elöbb felsoroltak közül, föleg a termeszetben, nehezen tudom elkepzelni, hogy kifogasolnivaloja lenne a hatosagoknak. Remelem, azert valaszol olyan, aki ezt megerösiti vagy megcafolja.

2018. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csongor444 válasza:

Egyrészt a mora eldris nem olcsó.

Másrészt kit érdekel egy kisbicskáért nem fogják meghúzni a szádat kivéve ha 12 éves vagy és így mész valami iskolai táborba... Engem sose érdekelt. Akárhova megyek ami nem lakott terület oda viszek mindent.

2018. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!