Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapestről Bécsbe vonattal...

Budapestről Bécsbe vonattal el lehet jutni úgy, hogy Hegyeshalomig veszek 90%-os belföldi jegyet, majd onnan a rendes nemzetközit? Mindezt anélkül, hogy át kellene szállnom.

Figyelt kérdés

Azt feltételezem, hogy ha ezzel odaállok a pénztároshoz, akkor ezt így nem fogja engedni, de ha a belföldit megveszem neten, akkor a pénztáros nem fogja tudni, hogy én Hegyeshalomig is vonattal megyek. Vagy hogy működik ez? :D

Helyjegyes vonatnál is csak legfeljebb annyi, hogy Hegyeshalomnál átülök a másik helyre, amire a bécsi jegy szól.



2018. aug. 8. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem... Railjeten nem megy. Az átszállást nem tudod megúszni.
2018. aug. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És nem Railjettel?
2018. aug. 8. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nemzetközi utazás belföldi részét (az üzlet szabályzat szerint) nem fedezheted belföldi menetjeggyel.
2018. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt sejtettem, de úgy ki lehet játszani ahogy a kérdésben is írtam nem? Veszek a határig egy kedvezményes jegyet, onnan meg nemzetközi jegyet. És mivel mind a két jegy helyjegy, és valószínűleg nem ugyanarra a helyre szólnak, ezért a határnál átülök szimplán átülök a másik helyre.
2018. aug. 8. 23:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Több okból értelmetlen az, amit írsz. A határtól csak teljesárú jegyet vehetsz, ami 74 km-re 9,80 €. Ehhez helyjegy nem jár, az további 3 €-ba kerül. A belföldi jegyet is meg kell venned, ami 815 vagy 935 Ft (-5/10 % lehet automatás vagy netes jegyvásárlás esetén). Ezen kívül pótdíjat is kell fizetned, ha rájönnek a csalásra (nem lát az osztrák személyzet hegyeshalmi felszállót, stb.), ami szintén megdrágíthatja az utat. Ezzel szemben Budapestről 13 €-ért tudsz venni jegyet Bécsbe, amiben a helyjegy is benne van. Döntsd el, hogy melyik éri meg jobban. Kis segítség a kereséshez: [link] [link]
2018. aug. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valóban Budapestről Bécsbe utazni nem nagyon érné meg trükközéssel (hívhatjuk csalásnak is, de az szerintem ennél kicsit komolyabb dolog).

De nézzük például Kassát. Oda-vissza 20€ a jegy Budapestről, ami 6390Ft. Pestről Hidasnémetiig egy 90%-os jegy 1100Ft, onnan Kassára 3,50€ (1120Ft), oda-vissza ez is. Így tulajdonképpen az jön ki, hogy oda-vissza Budapest - Kassa trükközéssel 3320Ft, ami 3070Ft megtakarítás. Hidasnémetin meg áll 12 percet a vonat, leszállok, megyek egy kört aztán visszaszállok, és még az utazásomat is megszakítottam. Vagy valamit nagyon rosszul gondolok? Amíg belföldön utazom, miért ne vehetném igénybe a kedvezményt?

2018. aug. 9. 03:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!