Kezdőoldal » Utazás » Európa » Norvégia/Finnország legészakib...

Norvégia/Finnország legészakibb részén eltudnék boldogulni angol meg északi számi nyelvtudással?

Figyelt kérdés
A kérdés az hogy ha ki költöznék Norvégiába/Finnországba , annak is az északi részére akkor ott meg tudnék élni norvég/Finn nyelvtudás nélkül ? Egy középfokú angollal és egy felső fokú északi számi nyelvtudással el tudnék boldogulni? Eredetileg ott sok olyan falu/város van ahol a számik vannak többen , ezzel így meglehetne oldani a kint létet és a megélhetést ?

2018. nov. 4. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha lenne felsőfokú számid, akkor csak tudnál annyit arról a vidékről, hogy belásd, ez így abszurd. Persze kérdés, miből akarsz ott megélni? Ha rénszarvastartásból, akkor OK.
2018. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyan választ kérnék ami megválaszolja , legalább egy kicsit a kérdésem . Köszönöm
2018. nov. 6. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A megélhetéshez több is kell, nemcsak a nyelvtudás. A nyelvtudás előfeltétele annak, hogy valahonnan havi fizetést is kapjál. Oda viszont szakmai tudás, végzettség is kell. Egy olyan környéken, ahol él 10.000 lapp (számi) a családjával (50.000 fő) és mindenki a rénszarvastenyésztéssel foglalkozik - ott kell pár orvos, gyógyszerész, néhány adminisztrációs személy a községházára, egy sámán és páran a boltba. Gondolom, te egyik sem vagy ezek közül. Asztalos, esztergályos, óvonő, közgazdász, újságíró nem kell. Tehát állást garantáltan nem kapsz. Mibők élsz majd meg ?
2018. nov. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondolok arra hogy nyelvtanárként vagy mezőgazdaságban meg lehetne élni ? Mármint csak számi nyelvtudással ? Mezőgazdaságot arra értem hogy pl:. Melegházakat létesíteni és olyan gyümölcsöket/zöldségeket/fűszereket árulni amiket valószínű nemigazán láttak közelről vagy csak nagyon ritkán találkoznak velük és akkoris horribilis áron , gondolok arra hogy pl:. Karambola , Banán , Kókuszdió meg hasonlók. Vagy például italbolt létesítése ? Ezeket a munkákat lehetne űzni ott csak számi nyelvtudással ?
2018. nov. 25. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Te mégis honnan tudsz felsőfokon számiul?
2020. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Régi kérdés , csak ötlet volt , ha lehetséges lett volna csak számi nyelvtudással megélni , akkor mentem volna nyelvtanárhoz , otthon is bújtam volna a nyelvet(napi jó pár órában) , mivel érdekelt , nagyon érdekelt a kultúra is és a nyelv is (ahogy még mindig) , de hogy nem úgy nézett ki hogy sok lehetőség lenne , ezért inkább nem vágtam bele.
2020. júl. 8. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!