Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában hogxan viszonulnak...

Ausztriában hogxan viszonulnak a vadkempinghez?

Figyelt kérdés
Szeretnék a tavasszal 1-2 napot kinnt eltölteni sátrazással, de nem tudom, hogyan állnak hozzá a rendőrök és a termeszetvédők. Autóval akarok kimenni egy közeli hegyvidéki részre, és a közeli erdőben letenni a sátram. Nem akarok tüzet gyújtani meg semmi, csak éjszakára kitenni a sátrat, aludni,reggel összepakolni a cuccomat az autóba, kirándulni és ezt ismételni mégegyszer

2018. dec. 4. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ide vonatkozó írott szabályokról nem tudok beszámolni. Csak a tapasztalatokról. Nyaranta ki szoktam tekerni biciklivel Győrből Bécsbe és vissza. A nemzeti parkban gyakran láttam sátras kempingezőket. Még a Duna töltésén lévő kerékpárút közepén is éjjel, kivilágított sátorban, ami mesziről pont úgy nézett ki mint Mézga Aladár gumi űrhajója. Vagy a földutak mentén önkiszolgáló vagy inkább önellátó kerékpáros pihenőhelyek szoktak lenni, ami annyit jelent hogy van például egy tó mellett egy fa bódé, használt fa bútorokkal, bográccsal, tűzrakóhellyel, pecabottal meg mindennel ami kellhet. Ott a megfáradt kerékpáros foghat halat a tóban és kedvére elkészítheti magának majd az eszközöket ugyanúgy visszatenni a következő turista számára.

Vagy Bécsben nyáron a turisták gyakran kint alszanak a gyepen matracon vagy sátorban. Szóval kempingező barát ország az biztos.

2018. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Erdőterületen az egész országban 14500 euró a díj éjszakánként, ahogyan az erdőhatár fölötti területeken is komoly pénzbírság vár bizonyos tartományokban. Ezektől eltekintve a sátrazást tolerálják.
2018. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 D. Brasco ***** válasza:

Az ilyen kerékpárút melletti meg kiépitett dolgokat most ne soroljuk ide,az teljesen más kategória!

A hegyekben/nemzeti parkokban/termeszet vedelmi területeken tilos es halálra büntetnek érte!A masik meg nem tudom mennyire van tapasztalatod a vadkempingezessel de az osztrákoknál éjszaka elég komoly vad mozgas van az erdőkben!Van ahol medve is van!Szóval én ezt annyira nem eröltetnem főleg ha zöldfülű vagy a témában!Alidj inkabb a kocsiban azt kész!

2018. dec. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pongi57 ***** válasza:
"Nézz be" az index.hu fórumába a "Kéktúra - jelvényszerző túramozgalmak" topikba. Itt kérdezhetsz tapasztalt túrázóktól és ezen felül keress rá "V43 1279" nicknevű hozzászóló írásaira. Nagyon részletesen számol be a ZentralAlpen elnevezésű - Ausztriát keresztben átszelő - túraútvonal bejárásáról. Ha jól emlékszem tavaly, vagy tavalyelőtt járta be a magyar határhoz közeli részeket, így biztos tud tanácsot adni.
2018. dec. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!