Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki jár már Auschwitzban?

Ki jár már Auschwitzban?

Figyelt kérdés

Mi 2 hét múlva látogatnánk oda,egyénileg utaznánk,autóval.

Mit érdemes tudni?

Árak?Belépő van-e?Egyénileg megnézhető-e vagy csak csoporttal?

Minden tanács érdekel.


2010. jún. 28. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már jártam ott, az árakra őszintént nem emlékszek, szerintem nem lehettek olyan egetrengetőek. A legtöbben csoportokban mentek, de mi külön néztük az egészet, így addig maradhattunk egyes helyeken amíg kedvünk tartotta. Inkább ezt ajánlom. Belépő természetesen van.
2010. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Egy csoport zsidó elhatározza, hogy felkeresi ősei szenvedéseinek színterét, el is indulnak autóbusszal. Ám valahol a lengyel pusztában lerobban a busz, a sofőr pedig kétségbeesetten nézelődik, hogy honnan tudna segítséget kérni. Csak egy régi parasztházat lát a közelben, bekopogtat mégis, hátha van ott telefon. Egy idős bácsi nyit ajtót.

- Adjisten bátyám, egy busznyi zsidót viszek Auschwitzbe, de lerobbantunk, nem tudna esetleg segíteni?

- Szívesen segítenék én fiam, de hát csak egy kis búboskemencém van...

2010. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj utána mindenképp, hogy látogatható-e, mert az árvíz azt is eléggé elmosta néhány hete...talán 1 hónapja.

Ha már nincs is víz, kérdéses az állapota.

2010. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,sztem is jobb külön menni,de megérdeklődöm az árviz miatt érdemes e elindulni.

Mégegyszer köszi. :)

2010. jún. 28. 15:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nincsen belépő! Hogyha idegenvezetővel szeretnél menni (normálissal, vagy multimédiással) akkor kell fizetni valamennyit, de ezt őszintén nem tudom mennyi mert, mert én mindkétszer idegenvezető nélkül mentem. Mindenhova ki van írva minden (angolul lengyelül és héberül is, de a magyar házban magyarul is), szóval annyira nem is kell szerintem, meg az idegenvezetőtől sokkal több borzalmas dolgot lehet hallani elvileg, így ha annyira nem akarsz letargiába kerülni akkor sem érdemes. És szerintem a szöveges feliratok is elegendő információt nyújtanak, plusz így saját magad osztod be az idődet, ami például azért lehet hasznos, mert nem biztos hogy egy nemzetközi csoport pont a magyarok házában akarja eltölteni a legtöbb időt, Téged meg valószínűleg az érdekelne a legjobban.

Az autót biztos le tudjátok majd tenni, jó nagy saját parkolója van.

2010. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. jún. 28. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:
mi vonattal mentünk oda és egyénileg jártuk végig, ajánlom, hogy előtte olvass utána, van róla pár anyag/könyv és úgy érdekesebb lesz. Én is úgy emlékszem ingyenes.
2010. jún. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen utánanézek,köszönöm a válaszokat,remélem nem lesz gáz.Hallottam olyat hogy felkavaró nagyon.Mondjuk el tudom képzelni nem semmi mi folyt ott.
2010. jún. 29. 11:03
 9/10 anonim válasza:
Mi amikor ottvoltunk egyénileg nem kellett belépőt fizetni. Bár elég gázos volt amikor bátyám elkezd németül beszélni hogy mennyi a jegy...:D Gondolom mindenki érti. Aki meg nem az nembaj.
2010. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem :D
2010. júl. 3. 19:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!