Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha magyar allampolgarkent...

Ha magyar allampolgarkent szeretnek atsetalni Szlovakiaba, aztan pedig kesobb vissza hogyan tortenik ez?

Figyelt kérdés

Fel kell mutatnom a hataratkelonel a szemelyim valakinek?

Vagy nincs is mar hataratkelo? Megallit egyaltalan valaki?



2019. febr. 24. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Se hataratkelo, se allomas, se orok nincsenek. Tudod, Schengeni ovezet, EU, ilyesmik. Ugy 12 eve, amit te ezek szerint egy ko alatt, szatyorban toltottel...
2019. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy lelonenek, de volt ra pelda korabban, hogy busszal Amszterdamba mentem Budapestrol es az osztrakok megallitottak a buszt es lecsekkoltak mindenkit. Egy not le is szedtek a buszrol.
2019. febr. 24. 19:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta: Nincs határ, határellenőrzés. Simán átsétálhatsz. De ettől függetlenül kell, hogy nálad legyen az érvényes személyi igazolványod, vagy érvényes útleveled. Mert ugyan nincs határellenőrzés, de az adott országban bármikor igazoltathatnak a rendőrök, és ha nincs nálad semmi érvényes igazolvány, akkor eljárás indítanak ellened. Csak megjegyzem. Magyarországon otthon is ha csak kiteszed a lábad a lakásból kell, hogy legyen nálad személyi, mert ott is bármikor igazoltathat a rendőr.
2019. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Ússz át a Dunán! :D Akkor nem kell papír sem, mert csak azt kell mondanod, hogy elnézést csak átúsztál. :D
2019. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem én sem, hogy lelőnének.
2019. febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen van, hogy visszaállítják a határellenőrzést, azért csinálhatták az osztrákok (én olaszoknál futottam bele 2017-ben). De személyi elég (aminek ugye itthon is nálad kell lennie).
2019. febr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A schengeni övezetben is vissza lehet állítani ideiglenesen (ha jól tudom, fél évre) a határellenőrzést, ha valami indokolja, majd ezt az időtartamot hosszabbítani is lehet (elvileg egy bizonyos időtartamig). Az osztrákok az illegális bevándorlási nyomás miatt éltek (élnek?) ezzel a lehetőséggel. Máshol tényleg nincs határ.
2019. febr. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!