Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hamburgba autóval? Nem kemény...

Hamburgba autóval? Nem kemény menet?

Figyelt kérdés
Hamburgba kell utaznom és gondolkodom azon, hogy kocsival menjek, s közben a környező településeket is megtekinthetem, valamint vihetem asszonykámat is magammal :))) Kb. 1300km, 11-12 óra vezetés lenne Ausztrián keresztül. Ti utaztatok már Hamburgba Budapestről/MO-ról? Ha igen, teljesíthető?
2019. ápr. 15. 00:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Simán, főleg, hogy nem kell sietned.
2019. ápr. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
42%
Ha nincsen sok cucc amit vinni kell, és a vonatot ajánlom... Azzal is meg lehet nézni a környező városokat. Már mentem Hamburgba vonattal Budapestről, (odafelé Bécs- München- Hamburg, visszafelé közvetlen vonat) és azzal is tök gyorsan oda lehetett érni+ sokkal környezetbarátabb, és nem is nagyon drága :)
2019. ápr. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

11-12 ora alatt akkor tudod megtenni ezt a tavot, ha nem alltok meg meg pisilni sem. Azt, hogy vezetes kozben a kornyezo telepuleseket is megtekinted, az felejtos, es enni sem allhattok meg. Vedd figyelembe, hogy, ha reggel 7-kor indultok el, este 6-7-re ertek oda - es akkor nem alltatok meg egyaltalan. Ne gondold, hogy mindenhol 130km/ora sebesseggel tudsz haladni, lesz, ahol orulni fogsz a 40km/oras sebessegnek is, miutan kikerultel a nagyvarosok koruli 20km/oras "szaguldozasbol". Nem vicc.

Fizikailag kivitelezheto az 1300km/nap, de rohadt faraszto, es eleg kellemetlen csomot kotni a pocsunkre, hogy be ne....A gyorshajtas sem olcso mulatsag a nemeteknel sem, az osztrakoknal sem.


En inkabb felutra beterveznek egy ottalvast, akar valami kis motelben, vagy arbn-szallason. Akkor egy nap 650km-t teszel meg, es tenyleg van ido megallni ketszer-haromszor kajalni, wc-re menni, korulnezni, nyujtozkodni egyet.

2019. ápr. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Teljesíthető, szokás kérdése, de ha még sosem vezettél ennyit felejtsd el a városnézést, mert örülsz ha lyuk lesz a seggeden mire oda érsz.

Én Frankfurtig szoktam utazni ami közel 1000 km. de örülök ha oda érek 10 óra alatt 3-4 pisiléssel.

Volt, hogy telekocsival, (illetve kisbusszal mentem) ami megállt minden bokornál, így 12 órára nyúlt az utazás, és a végén már azt éreztem a fél életemet egy autóban töltöttem.

A férjem arrafelé dolgozik, és egy-két havonta levezeti ezt a kilométert, de még ő is köpköd mire hazaér, pedig évek óta ezt csinálja. Sőt ő világ életében vezetett, kamionozott is, de még neki is sok.

Neki lehet vágni saját kocsival is elsőre, de én azt javaslom spórolj az energiával, és felejtsd el a városnézést. Sőt, vidd is magaddal az asszonykát, mert ébren tart, figyel rád.

Nekem a legelső út iszonyat hosszúnak tűnt, de később, miután ismertem az utat és tudtam mire számítsak, egyre könnyebben viseltem, mert már tudtam mire készüljek.

Mindig kocsival utaztam, mert nekem a tömegközlekedéstől van pánikom.

2019. ápr. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4. Voltam. Egyszer sikerült kiérnem 9 óra alatt egy olyan rutinos telekocsissal, akikkel már előtte is többször utaztam. Ők nagyon rutinosak, mert minden hónapban megteszik ezt az útvonalat, plusz szerencsénk volt, hogy nem volt stau. De jöttem haza olyannal is, aki először volt, és háromszor eltévedt, plusz okoskodott, hogy nem az autópálya mentén kell tankolni, hanem be kell menni településre, mert ott olcsóbb. Ez eddig igaz is. De nem ismerte a vidéket és letért egy olyan helyre, ahol sehol nem találtunk benzinkutat, és a kocsiban már alig volt üzemanyag.

Akikkel jól jártam, a fent említett, ők már tudják hogy hol kell tankolni.

Németországban igen nagy szerencse, ha egy ilyen utat megúszol stau nélkül, ezt is bele kell kalkulálni.

Én volt, hogy vittem magammal dobozt, hogy ha beüt a ménkü, tudjak hova pisilni. Ezek a dugók néha több órásak is lehetnek.

2019. ápr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Voltam, még gyerekkel is (Dániába mentünk).

Az tény hogy gyerekkel azért volt közben szállás, meg nem rohanni akartunk hanem nézelődni.

Ha Nürnbergen át mennétek, sztem Kassel megér egy kitérőt (Bergpark Wilhelmshöhe).

1 nap alatt is le lehet darálni csak akkor a nézelődés esélytelen

2019. ápr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én is megtettem már párszor kocsival ezt a távot, de megfogadtam, hogy soha többet. Olyan szinten fárasztó, hogy élni sem akarsz majd, nemhogy várost nézni. Ráadásul az autobahn nem vicces. Nürnbergtől a külső sávban folyamatos kamion sor 90-es tempóval, a középsőben te, szintén folyamatos kocsisorban, 150-nel, a belsőben meg majdnem folyamatosan suhannak el melletted 180-nal. Aki a magyar autópályákat megszokta, még annak is iszonyatosan stresszes. Továbbá az osztrák 300 km felér 800-zal, mert ott se lehet haladni. Gyakorlatilag egy hegyi szerpentin az egész A1. Nekem az konkrétan "kamionok mögött menős, 90-es" szakasz. Biztosan nagyon szép amúgy, de én ott eddig csak esőben jártam, szóval én utálom, mint sz@rt a szobában. Ennyit tudtam segíteni. Inkább menj repülővel, vagy bármi mással, de ne akarj vezetni, hacsak nem tudtok valahol megszállni közben, mert 700 km-t levezetni is éppen elég egy nap (és akkor még mindig nem néztetek várost).
2019. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én minden évben megteszek egy ezres távot országutakon, mert Kàeurópában nincs mindenhol autópálya. Iszonyat fárasztó. De ugyanez igaz a forgalmas német autópályákra is, mert ott a monoton tempót igen gyakran törik meg torlódások, elszabott sávváltások és nen pihen az agy.


Ilyen távra inkább repülni vagy vonatozni érdemes, biztonságosabb és pihentetőbb is, ráadásul Nèmetországban fejlett a tömegközlekedés.

2019. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is vonattal mennék. Mondjuk Budapest-Bécs-München-Hamburg útvonalon, müncheni átszállással. Ezen az útvonalon végig nagysebességű, modern és kényelmes vonatok járnak, ellentétben a közvetlen Budapest-Hamburg vonatokkal, amik jobban hasonlítanak a klasszikus MÁV stílusra.


Autóval sem vészes persze, de mindenképp fárasztóbb. A legrövidebb út amúgy nem Ausztrián, hanem Csehországon keresztül vezet. Ausztrián át nem hiszem, hogy megoldható 11-12 óra alatt.

2019. ápr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a kedves válaszát! Meg is lepődtem, hogy egy hülye sem válaszolt negatívan :D

Maradok a repülőnél! :P De a jövőben kipróbálom mindenképp a vonatot is!

Köszi mindenkinek!

2019. ápr. 16. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!