Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsba költőpénz 7 napra,...

Párizsba költőpénz 7 napra, circa 160 ezer akkor is, ha szálláson van reggeli?

Figyelt kérdés

Ilyen árakat olvastam, 8 napot leszünk hivatalosan (augusztus), de utolsó nap kora reggel indul a gépünk. Apartman jellegű szállást foglaltunk (teakonyha), és reggeli benne van az árban.

Huszonéves leányzó vagyok, nem a költekező fajta, de Nyugat-Európa, főleg Párizs nem olcsó, ezt tudom.



2019. máj. 23. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Megnéztem a Ft-Euro értéket, ez még 500 euro sincs.

Mit szeretnél csinálni, miket akarsz megnézni?

Ha nagyon takarékos vagy és egyedül mész, esetleg kifutja.

De akkor sok séta lesz, étterem nemigen, és kevés lesz az esetleges ajándék is.

Nagyon meg kell húznod magadat, de Párizs megéri.

2019. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lehet valamit elszámoltam, vagy régi posztokat láttam, de ilyen tippeket olvastam! :o Szóval 20-25 ezer forint/nap kajálásra, alaphangon dolgokra. Barátnőmmel megyünk ketten.

Fontosabb múzeumok többsége ingyenes, mert 26 év alatt vagyok. Nem hinném, hogy éttermezés lenne mindennap, max ebédmenük, de utcai kajáldák, boltozást szoktam többségében választani.

De ilyet, hogy tömegközlekedés (kb 15ezer), Disneyland (alsó hangon 20 ezer) még nincs benne. Csak szeretném a júniust megtolni munka terén, és ezért számolgatok. :))

Szóval 200 ezret legalább lőjjek be, igaz? :)

2019. máj. 23. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Költőpénznek szerintem simán elég. Vannak emberek, akik úgy érzik, utazáskor csak az ultra luxus az elfogadható, a szomszédba is taxival járnak, minden étkezést étteremben oldanak meg, satöbbi. Napi 75 euro elég mindenhol Svájcot, Izlandot meg Norvégiát leszámítva.


Jó, vannak helyek Afrikában, amelyek sokkal többre jönnek ki, ha túl is akarod élni őket, de Európában nem problémás.

2019. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos: kettőtöknek lesz 160.000 forintotok vagy személyenként?

Fontos lenne azt is tudni, Párizs melyik részén, melyik kerületében van az "appartement"-otok?

Kérdés az is, hogy a reggeli "kontinentális" (petit-déjeuner continental) vagy anglo-saxon?

Ha az utóbbi, abból meglesz a vacsorátok is, az előbbiben csak egy-egy croissant, baguette, vaj, lekvár, joghurt, meleg ital esetleg gyümölcslé van.

2019. máj. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyedül nekem. Külön kasszán vagyunk, barátnők vagyunk, nem egy pár.

Saint-Denis, kontinentális reggeli. Az angoltól a hideg is kiráz, egyszer jó, ha elmegyek rokonokhoz Londonba és hétvégén azt eszem de ennyi. Nyilván nem hiszem, hogy hihetetlen jól lakok ebből a reggeliből, de mivel az árban benne volt és nem pluszban fizettem, megjegyzem: szerintem nagyon jó áron van szállásom, kezdésnek teljesen jó lesz. Boltban meg lehet venni szendvicset aztán, ha megéhezem még.

2019. máj. 23. 16:42
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezekszerint a legjobb lenne úgy feltenni a kérdést, hogy ti mennyi pénzt ajánlotok naponta?
2019. máj. 23. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jártam párszor Párizsban. Nekem bőségesen elegendő lenne az általad említett költőpénz mivel én a földön járok, és nem 20 centivel felette.

De mivel nem ismerlek javaslom, hogy legyen 200ezer a bankkártyádon, és a maradék majd rajta marad.

2019. máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor úgy érzem, hogy nekem is bőven elég lesz, mivel én sem szeretek minden butaságra pénzt költeni.
2019. máj. 23. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!