Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Birminghamben?

Milyen az élet Birminghamben?

Figyelt kérdés
Szeptemberben mennék ki egyetemre (UoB) kb. egy évet leszek kint. Érdekelne, hogy mik a vélemények az ottani életről (pl. közbiztonság) Budapesthez képest.

2019. máj. 27. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Éltem kint (jelenleg is kint élek, de már nem Birminghamban.

Anglia ha nem is a legrosszabb, de az egyik rossz városa. Közbiztonság nulla. Igaz nem ért engem a 3 év alatt semmi, de nem is mentem este 10 óra után már ki az utcára. Tele van migránsokkal, akik állandóan belekötnek az emberbe. Egyszer az egyik kollégámat aki lengyel, azért támadták meg, mert hogy külföldi..( azért ez vicc nem? migráns ver meg egy normális beilleszkedő "migránst") Kollégámnak az volt a szerencséje, azért nem verték agyon, mert épp meccsről jöttek haza a fanatikus drukkerek, és ők segítettek.

Én nem éreztem jól magam ott. Mindenhol drogozás, füvet szívnak, és nincs semmi tolerancia a másikkal szemben. Ha van lehetőséged akkor ne költözz oda, inkább keress másik várost. Oxfordban élek, itt jobb élni.

Egyébként budapesti nőként mondom, hogy Budapest Birminghamhez képest nagyon nyugodt, laza város..

33/N

2019. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehető legrosszabb választás
2019. máj. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz.


Éltem utána Oxfordban és Dartfordban. Ég és föld.

2019. máj. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Az első válaszoló az összes sztereotípiát ideböfögte neked a beilleszkedő lengyelről meg a gonosz sötétbőrű migráncsokról akik terrorizálják a népet. A valóság ezzel szemben az, hogy Birmingham egy nagy és modern város teli élettel. Budapest hozzá képest tényleg nyugodt, de ez azért is van, mert kb feleakkora város. A belváros nagyon modern és kompakt, és nemrég ment át egy hatalmas regeneráláson. Hasonlítsd már össze például az új New Street állomást például egy Keletivel, nagyon nem egy kategória, pedig az egyik egy főváros, de mégis milyen provinciális hatású. A külvárosok közül például Solihull a UK legélhetőbb helyének lett kinevezve. A környék teli van érdekes kirándulóhelyekkel: Shakespeare szülővárosa, Stratford, Wales, Manchester, London is csak másfél óra vonattal. Szóval nyugi, egyáltalán nem rossz hely Birmingham, akárki akármit mond. Nyilván vannak gázos környékek, de melyik nagyvárosban nincsenek? Nem kell odamenni és kész. Pesten is tudja az ember, hogy melyik utcába nem érdemes befordulni.
2019. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

Te kevered Budapestet valamivel..

Budapest lakosságra is területre is duplája mint Birmingham..

Milyen fele akkora? 😂 Duplája..

2019. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
West Midlands népessége közel négymillió, ez gyakorlatilag egy egybefüggő város aminek Birmingham a központja. Az lényegtelen, hogy az önkormányzatoknak épp hol van kijelölve a határa. Budapestnél max akkor jön ki a hárommillió fő ha Székesfehérvárt meg Vácot is agglomerációnak veszed.
2019. máj. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem éltem Birmingham-ben, csak látogatásokat tettem, de engem annyira nem fogott meg. Más angliai várost jobban kedvelek. Az egyetem mondjuk kiemelkedően jó, így gratulálok, hogy ki jutottál. A közbiztonság sajnos Angliában nem túl jó és sok a beilleszkedni nem tudó pakisztáni, arab és lengyel akik miatt sötétedés után az ember ne mászkáljon egyedül.
2019. máj. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Koszi az eddigi kommenteket, az egyetem kornyeke milyen? Sajnos nagyon erzekeny vagyok a kozbiztonsagran. Persze Bp.nek is megvannak a sotet kornyekei, de az nem is esik utba akarhova is megy az ember. Illetve par anyazason tul ritkan fajulnak a dolgok. Sok velemenyt olvastam Bhamrol, mashol is es eddig olyan kepet tudok magam ele kepzelni, mint az I am Legend :D amikor lemegy a nap, akkor sprintelni kell vissza a szallasra, hogy tulelje az ember. Foleg majd telen...
2019. máj. 30. 01:33
 9/13 anonim ***** válasza:
Sok a túlzás, meg az odegengyűlölet is. Ha egy bangladesi család lakik a szomszédban, akkor sok magyar már retteg, holott lehet sokkal jobb emberek náluk. Egyébként Budapesten sokkal bunkó bak az emberek és a zsebesek aránya is nagyobb. A legtöbb késeléses gyilkosság a bandák háborújából ered aminek gondolom nem leszel tagja. A fő utcán akár éjfélkor is sétálhatsz magadban, nem lesz bajod. A sötét mellékutcában meg ne mászkálj be.
2019. máj. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az egyetem Edgbastonban van, ami egy elég úri környéknek számít. Ha Budapest a mérce, akkor kb a 12. vagy a 2. kerülethez hasonlítanám jellegben, csak nem hegyvidékes.
2019. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!