Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldön dolgozni (pl:...

Külföldön dolgozni (pl: Berlinben)? Mi ennek a folyamata?

Figyelt kérdés

Eljutottam arra a szinte, hogy már nem köti ide semmi. Bárhova mehetek, mert nem marasztal senki. :) Ami érdekelne, hogy mi a külföldre költözés folyamata? Annyira egyszerű lenne ahogy elképzelem?


1) egy lakást / szobát keresni, aztán kibérelni

2) munkára jelentkezés, önéletrajzok küldése bárhova amit eltudnék képzelni?, aztán várni egy igenre és van munkám es szállásom is.


Vannak esetleg jogi akadályok? (úgy tudom hogy Ausztria és Németországban azt sem kell igazolni hogy mennyi időt leszek ott, vagy miért) ezen kívül?


Igazából csak ''érdemes tudnivalókra''lennék kíváncsi, amit egy zöldfülű, mint én nem vesz talán megfontolásba


Köszönöm előre is



2019. jún. 8. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A 0. pontot kihagytad: megfelelö szakképzettség, és legalább közepes szintü nyelvtudás. illetve annyi pénz, amiböl meglész esetleg 2-3 hónapig, amire munkád meg fizetésed lesz.


Ez után jön az 1. és 2. pont.


DE!!! Berlinben egy szoba havi bérlete rezsi nélkül kb 500 euro, erre fel kell készülni. Emellett nem könnyü egyáltalán találni valamit, mert a kereslet nagy, a szobák száma meg korlátozott.


Jogi akadály nincs, mivel MO is Eu-s tagállam, azion belül akkor és oda költözöl, amikor és ahová akarsz.

2019. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítve az első válaszoló gondolatmenetét: Németországban az esetek 95%-ában csak úgy adnak ki lakást, ha van munkád (határozatlan idejű munkaszerződést, gyakran 3 havi bérpapírt is kérnek). Munkát meg bejelentett lakcím nélkül nem vállalhatsz. Igen, ez egy ördögi kör, de sokaknak (nekem is) sikerült leküzdeni.
2019. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 hogyan?
2019. jún. 8. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 2-es vagyok: eleinte ismerösnél laksz vendégként (neki természetesen fizetsz a szállásért), és amikor megvan a munkahely, akkor keresel saját szállást.
2019. jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Először olyan munkát kerestem, ami biztosít szállást. Ezek jobbára a vendéglátásban vannak. Aztán mikor összegyűlt elegendő pénz (2-3 havi kauciót + az első havi lakbért kérnek, azaz egy havi 500 eurós lakás/szoba esetén 1500-2000 euro legyen a zsebedben!), akkor kerestem saját albérletet. Azóta is itt élek. A lakás tulajdonosa kérte a határozatlan idejű munkaszerződésem, bérpapírt az utolsó 3 hónapról, 2 havi kauciót és az első havi lakbért. Hallottam olyanról is, hogy valakitől bankszámlakivonatot is kértek.


Vannak, akik panzióban élnek, a jobb helyeken meg lehet beszélni az illetékessel, hogy bejelentkezhess. Ez általában drágább megoldás, de valamit valamiért.


És van, amit az előző hozzászóló is írt, hogy keresel egy ismerőst. Ha saját lakásban él, akkor nincs gond, viszont ha ő is bérelt lakásban, akkor kell a tulajdonos engedélye, hogy odaköltözhess, bejelentkezhess.


Az viszont általában nem működik, hogy felhívsz egy hirdetést, hogy Magyarországról jössz, itt szeretnél lakni, majd keresel munkát. Legfeljebb ott mennek így bele, ahol nehéz lakást kiadni. A jobb helyeken (értsd: ahol sok munkalehetőség van) viszont egy lakásra rengeteg jelentkező van, tudnak válogatni a bérbeadók, azat érthető módon olyannak fogják kiadni, akinek bejelentett munkája, tartós jövedelme, megfelelő anyagi háttere van.

2019. jún. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Airbnb-t is érdemes megnézni a kezdéshez, ha nincs ismerős.
2019. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom egész Németországra igaz-e vagy csak Bajorországra, de ott van valami szabály, hogyha 3 hónapig nem találsz állást hazapenderítenek vissza Magyarországra.
2019. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es, bár én nem Bayernben élek, de nem tudok ilyenről. Szerintem ez csak arra vonatkozik, ha valaki valamilyen szociális ellátást, segélyt vesz igénybe. De ilyet meg nem kap olyan, aki azelőtt egy másodpercet sem dolgozott Németországban. (Jó, de, a migránsok.)
2019. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltak ilyen felvetések, de szerintem nem vezették be.
2019. jún. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!