Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti elmennétek Szeptember...

Ti elmennétek Szeptember végén Horvátországba egy hétre?

Figyelt kérdés
kb 22. től lenne jó nekem. Csak akkor tudnék szabadságot kivenni a munkahelyemen. Egy hétről lenne szó. Mennyi az esélye hogy rossz időt fogok ki?
2019. jún. 9. 09:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%
Eleg nagy eselye van, Horvatorszagban nemigen van utoszezon. Nyar vegen negerkezik a rossz ido, 1 nap alatt zuhan 20 fokot a homerseklet.
2019. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Én elmennék.

Amúgy meg nem tudom, feltűnt-e Neked, hogy az időjárás "megbolondult", tehát nem lehet kiszámítani, hogy mikor milyen idő van: áprilisban meleg volt, májusban majd megfagytunk (pedig a sok éves átlag szerint ugyebár május az egy kellemes hónap kellene, hogy legyen),. Előfordult már, hogy itt, Magyarországon augusztusban olyan hűvös volt + szeles-viharos idő, hogy el kellett halasztani a nyaralásunkat pár nappal.

Tavaly tavasszal Spanyolországban akartak szétfagyni az ismerőseim - itthon meg meleg volt és irigyelltek minket :D Nos, akkor hogy mondjuk így tuti választ?

2019. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az Isztriát kerülném de a délebbi részeken simán jó még az idő.
2019. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:

Szeptember vége már kockázatos, persze teljesen attól függ mit szeretnél csinálni. Ha 30 fokot és tengerparton feküdni egész nap, akkor nem annyira ideális. Minden más programra szerintem még teljesen jó.


Mi tavaly voltunk szeptember első hetében, akkor még szerencsére 28-30 fok volt a tengernél, de az úton végig esett az eső és hűvösebb volt.


Itt van az éves statisztika pl Puláról

[link]


Ezen látszik, hogy az átlag napi maximum hőmérséklet az augusztusi 27 fokról 23-ra csökken szeptemberben. És felhősebb is, mert az átlag napos órák száma is kettővel csökken.

2019. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit akartok csinálni. Strandszezon már nem valószínű, hogy lesz. Nagyon hasonló az időjárás az itthonihoz.
2019. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Strandolásra csak oriási szerencsével lehet jó idö, de kirnándulni nézelödni tudsz. Habár a turista központu városokban tuti nagyrészt az üzletek, éttermek is zárva lesznek már.
2019. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ebben az évben sem jön össze kiváló. :(
2019. jún. 9. 12:47
 8/23 A kérdező kommentje:
És hova érdemes menni ahol még meleg van és tengerpartja is van?
2019. jún. 9. 13:06
 9/23 anonim ***** válasza:
Dél Spanyolország Malaga pl még bőven jó. Ciprus, Görögország déli része szintén játszik még. Szicília, szintén oké. Esetleg Kanári-szigetek, vagy Eilat.
2019. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ciprust nagyon ajánlom, mi még decemberben is fürödtünk ott:) november elején meg majdnem annyian voltak Ayia Napán, mint egy komoly nyári napon, a víz simán megvolt 25-26 fokos.

Korfun és Albánia déli részén pedig október végén voltunk és lehetett még strandolni. Mondjuk rettentő kihalt volt minden, de egy hónappal korábban szerintem még zajlik az élet.

2019. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!