Kezdőoldal » Utazás » Európa » Költözés Menorcára? Részletek...

Költözés Menorcára? Részletek lejebb!

Figyelt kérdés
Párom Menorcán szeretne dolgozni,kérem akinek van tapasztalata (negatív,és pozitív) írja meg!Nem a táj érdekel,voltam már Mallorcán,gondolom nagyon hasonló,ha már egy sziget csoport.Nehéz munkát találni,mennyi kb.a lakás bérlés,milyen fizetésre lehet számítani szakácsként,könnyű a beilleszkedés,milyen pl.az egészségügyi ellátás..stb?
2010. júl. 8. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a közeljövőben felejtsétek el Spanyolországot, kiköltözés szempontjából, mert nagy szärban van, 20%-os a munkanélküliség, és egyre nő. Csak akkor menjetek, ha bombabiztos álláslehetőség van!
2010. júl. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne egy ilyen kis szigeten probalkozzatok, hacsak nincsen konkret allas ajanlatotok. Lehet azert munkat talalni Spanyoloban, foleg igy nyaron, de ha egy nagyobb varosban probalkoztok, konnyebb, es a felszigeten konnyebb mozogni, mint egy szigetrol. Raadasul Menorcan szerintem eleg eros a katalan nyelv hasznalata, ami szinten nem elony, bar azt nem tudom, a spanyollal egyaltalan hogy alltok. En Alicantetol eszakra lakok, tehat a Balear szigetekkel szemben, itt a havi fizetes atlagban kb 1000 euro korul van, vendeglatasban altalaban nem kotnek hataroztalan ideju szerzodest, csak par honapra. A lakasberles nalunk 2szobas lakas eseten 500euro korul van havonta. Ha van bejelentett munkad, van ingyenes egeszsegugyi ellatas, de a szakorvosok korhazakban vannak csak, nalunk meg pl. nincs korhaz, igy az kulon szervezest igenyel, idopontkeres stb. En jobb szeretek otthon jarni orvoshoz. Es attol fuggetlenul, hogy pl van idopontod, meg ugyanugy kell varnod egy orat legalabb...nekem egyebkent mar elegem van spanyolobol, mert annyira szervezetlenek, nem tartjak be a hataridoket, menetrendeket....
2010. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Meg annyit, masodik vagyok, hogy beilleszkedessel nincs gond, nalunk pl rengeteg kulfoldi van, es altalaban nem zavarja a spanyolokat, hogy kulfoldi vagy. Viszont azt mondjak, mostmar nehezebben adjak meg a szamot, ami kell, hogy tudj dolgozni, pont azert, mert annyi bevandorlo van...
2010. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!